3.4.2023
Úspěšný víkend

Předposlední hrací víkend jsme odehrály na půdě soupeřů.

V sobotu jsme odehrály zápas na Slovance. V prvním poločase s námi soupeř držel krok, my se dopouštěly spousty nevynucených ztrát zapříčiněných zbrklostí. V druhém poločase jsme na chvíli zabraly a náskok skóre začal narůstat, ale i tak jsme kopily spousty ztrát, hra nebyla hezká, tak že lze charakterizovat, že jsme "utrpěly" vítězství 63:44.

V neděli nás v Sadské čekal přímý souboj o čelo tabulky ve skupině A a tím lepší nasazení na blížící se MČR a také odveta za prohru, kterou nám soupeř uštědřil v úvodu soutěže na domácí půdě v hale na Královce. Tak že bylo o co hrát a zápas se i tak vyvíjel. Oba týmy si nedaly nic zadarmo. My jsme si vytvořily vždy menší náskok, ale soupeř vždy srovnal skóre především díky úspěšným střelám za 3 body. Tak že po první čtvrtině bylo skóre 16:16. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupily nervózně a vyrobily jsme pár chyb v rozehrávce, ale i tak se nám dařilo se soupeřem držet krok. Zápas byl stále vyrovnaný, ani jeden tým se nedostal do většího vedení než byly 3 body. Už se zdálo, že do poločasu půjdeme s tříbodovým vedením, ale soupeř opět dokázal srovnat střelou za 3 body s poločasovým klaksonem. Tak že do druhého poločasu jsme šly za nerozhodného stavu 33:33. Ve druhém poločase jsme zabraly především v obraně a několika rychlými protiútoky se nám podařilo soupeři odskočit ve skóre. Po třetí čtvrtině bylo skóre 53:40. Ani ve čtvrté čtvrtině jsme nepolevily, bylo na všech holkách vidět jak bojují a zápas je baví. Za hlasitého povzbuzování rodičů fanoušků jsme v pro oko pohledném zápase zvítězily 74:59 a před posledním hracím víkendem, který budeme hrát na domácí palubovce proti Tygřicím Praha a Litoměřicím, si upevnily první místo v Áčkové skupině extraligy.