Soutěže skončeny, tělocvičny zavřené ....přesto trénujeme dál

Mladší žákyně U14

Období "Corona" ... jak se nám v něm sportuje ??

Obddobí Corona nám začalo  6. března, kdy jsme museli zrušit první trénink v tělocvičně na Petřinách, v neděli jsme ještě odehrály utkání za U15B. V tu chvíli nás vůbec nenapadlo, že to bude naše poslední utkání v letošní sezóně 2019/2020. V pondělí 8.3.  trénujeme vyjímečně na Královce a Modřanech, protože Petřiny už jsou pro veřejnost zavřené. V úterý  se zavírají školy , ale přesto trénujeme dál. Poslední trénink jsme měli v Modřanech ve středu 10.3., ve čtvrtek jsme měli mít dohrávku proti Slovance  - zrušeno, v pátek 12.3. 2020 jsou z nařízení Vlády zavřené všechny sportoviště .Nikdo z nás na takovou situaci nebyl připraven a myslím, že většina z nás si myslela, že toto opatření nebude na dlouho.

Jenže čas letí a už jsme bez společného sportování tři týdny. Naštěstí se nám daří být v kontaktu a ač před časem bych si jako trenér nedokázala představit trénovat své svěřenkyně virtuálně a nadálku,  děje se to !

Svou každotýdenní komunikaci s rodiči jsem převedla na každodenní komunikaci s hráčkami přes whatsapp. Máme zřízenou skupinu, ve které sdílíme sportovní aktivity. Holky dostávají  basketbalová videa, které připravuje Raina a pak také videa, které připravují naši kondiční trenéři Matěj s Betkou.

Hráčky pak během týdne posílají videa, fotky, někdy jen slovně popíší co který den dělaly a zda trénovaly podle Rainy nebo podle Betky s Matějem. Po prvním týdnu jsme plynule přešly hlavně na zasílání videí, na kterých můžeme my trenérky vidět provedení a pak je můžeme s holkami rozebrat... případně se snažíme, aby samy nacházely, co je třeba zkusit udělat jinak aby to bylo lepší.

Jsou za námi 3 týdny,  a asi nás ještě pár týdnů čeká....úkolem nás trenérek do dalších dnů bude udržet kontakt s dětmi, motivovat je a věřit, že až tato doba, která moc sportování nepřeje,skončí, se nám všechny holky s radostí vrátí na plac.

Tréninky

pondělí: Petřiny, 18:30 - 20:00

úterý: Petřiny, 17:00 - 18:30

čtvrtek: Petřiny, 17:00 - 18:30

pátek: Petřiny, 17:00 - 18:30

Aktuální výsledky

USK Praha77
SLUNETA Ústí nad Labem31
USK Praha52
BK Levhartice Chomutov77

AktualityZobrazit vše

13/07
Začátek zámořské ženské basketbalové ligy se blíží
Jako nejpravděpodobnější se jeví možnost zahájit letošní ročník WNBA 24. července v IMG akademii na Floridě. Tam se odehrají všechny zápasy jak základní části, stejně tak i celé play-off. Jak už jsme vás informovali, základní část bude zkrácena z 36 na 22 zápasů. Vyřazovací část zůstává beze změny.
10/07
mladé lvice z USK
Včera začal již třetí přípravný kemp Lvic do dvaceti let po pandemii koronaviru. V jeho výběru se objevily i tři hráčky z USK, jmenovitě Anna Merhautová, Tereza Halátková a Kateřina Zeithammerová. Holky jsme poprosily o pár odpovědí a vy si můžete přečíst, jaké otázky padly a jak na ně holky odpovídaly.
07/07
Legenda euroligových palubovek
Natália Hejková je jméno, které rezonuje ženskou Euroligou více než 20 let. Když v roce 1999 vyhrála svůj první titul se slovenským Rožumberkom, nikdo si nedokázal představit, jak dlouho a úspěšnou cestu ještě slovenská trenérka absolvuje.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Kemp na Vysočině

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA