28.1.2019
Konečně vítězství!!!

V sobotu 26.1. jsme na domácí palibovce přivítaly družstvo Kyjova. Podle předchozích výsledků, soupeř se kterým se dá určitě hrát vyrovnaný zápas a také tomu tak bylo. Bohužel jsme byly oslabeny o absenci hned 4 hráček (Krejčová, končelíková, Heřmanová a Kolmanová) přesto jsme do zápasu šly s tím, že jdeme vyhrát. Vstup se nám ovšem vůbec nevydařil, v první čtvrtině jsme hrály velmi zakřiknutě, s velkou obavou a bohužel nedodržením jediného taktického pokynu, jak pokrýt a ubránit nejlepší hráčku soupeře. Na konci první čtvrtiny svítilo skóre 10:28 a vypadalo to, že je po zápase. Holky ale nesložily zbraně. Do druhé čtvrtiny jako kdyby přišlo jiné družstvo, mnohem bojovnější, odhodlanější, agresivnější a začaly jsme po troškách stahovat. Nasazení nám vydrželo až do konce utkání. V druhém poločase se již podařilo i pokrýt nejlepší hráčku soupeře, ale ani vítězství ve všech třech zbývajích čtvrtinách nedokázalo zvrátit 18 bodové manko z první čtvrtiny a celkovou porážku o 9 bodů. Ve čtvrté čtvrtině jsme již byly jednoznačně lepším družstvem, ale opět nás trápilo neproměňování jasných šancí a TH.

Na první vítězství jsme si musely počkat do neděle. Na holkách od začátku byla vidět velká chuť a bojovnost. Soupeřkám z Brna nedaly vůbec nic zadarmo. Družstvo pro neděli doplnila i Bára Krejčová.  Přesto že jsme udělaly hromadu chyb, naházené míče po zisku zpět soupeřům do ruky, tak obrovské nasazení v obraně nepustilo soupeřky do jednoduchého skórování. Nedělní vítězství holky opravdu vydřely v obraně a svědčí o tom i výsledek 48:41.

Do příštích utkání je potřeba se poučit, více se soustředit na zakončení z pod koše a také lepší proměňování TH. Zatím jsou pro nás tresné hody spíše za tres než za odměnu.

Holkám gratulujeme k prvnímu vítězství v extraligové nadstavbě a doufám,e, že to je jen odrazový můstek dál.