23.10.2018

USK Praha x BK LOKO Trutnov 87:55

V sobotu 20.10. nás čekaly soupeřky z Trutnova. Do zápasu jsme vstoupily skvěle, velmi agresivní obranou, ze které jsme získávaly spousty míčů a následně proměňovaly jednoduché koše. Skóre po první čtvrtině nasvědčovalo, že by zápas mohl být v pohodě a že by mohlo padnout docela dost bodů. Podobně zápas pokračoval i v druhé  čtvrtině, bojovná hra, velké nasazení, houževnatost a hlavně obrovská chuť vyhrát.

S nástupem do druhého poločasu se náš projev změnil a vypadalo to, že nás poločasový výsledek 46:25 lehce uspal a že si během třetí čtvrtiny vybíráme dlouhý oddechový čas (3. čtvrtina 20:21). Naštěstí nás letargie s nástupem do 4. čtvrtiny opustila a opět jsme se vrátily ke skvělému výkonu z prvního poločasu.

Holky v utkání předvedly hru, kterou bychom se v letošní sezóně chtěly prezentovat.

Za předvedený výkon si zaslouží velkou pochvalu.

USK Praha x BSK Continental TJ Jičín   60:68

V neděli 21.10.  nás čekaly hráčky Jičína. Podle dosavadních výsledku soupeř, se který,m bychom měly hrát vyrovnanou partii a přesně tak to bylo. I když vstup do utkání byl opět skvělý a Jičín byl očividně alespoň prvních pět minut velmi zaskočen. Skóre 14:2 nám dávalo naději, že by to mohlo vyjít. Bohužel se Jičín v druhé polovině 1. čtvrtiny probral a začal vzdorovat. Od 2. čtvrtiny byl zápas úplně jiný. Hráčky Jičína se „chytly“, začaly proměňovat i těžké střely a nám se naopak přestalo úplně dařit, neproměňovaly jsme jednoduché střely z pod koše a co hůř, občas jsme se k žádné střele ani nedostaly. Kupily jsme chyby, přibývaly nám fauly a Jičín postupně hru srovnal a dostal se i do vedení. Rozhodující náskok si vytvořily v úvodu 4. čtvrtiny. Z rozdílu -2 najednou na tabuli svítilo, po odehraných pěti minutách -11. Tento rozdíl si už Jičín pohlídal a nedovolil nám se přiblížit na nižší rozdíl než 6 bodů. Konečný výsledek je velmi mrzutý, ale i tento zápas nám ukázal, že vedení 14:2 neznamená konec zápasu. Bodově zazářila Karča Petlanová (33 bodů), bohužel se k ní nikdo nepřidal.

Přesto i v tomto utkání nás zdobila bojovnost a odhodlaní.