23.9.2018
První vítězství v žákovské lize s Poděbrady, vysoká nedělní porážka se Sadskou.

V sobotu 22.9. jsme nastoupily na domácí palubovce k prvnímu utkání žákovské ligy U14 proti družstvu z Poděbrad a hned oslabeni o jednu z klíčových hráček  Andreu Kovářovou.

Vstup do utkání nám vyšel naprosto skvěle, velmi dobře jsme bránily po celém hřišti, získávaly míče a proměňovaly jednoduché koše. Díky tomu jsme první 4 minuty hry vyhrály 11:0. Pak se soupeř trochu probrala, ale naší rozjetou první pětku již nešlo zastavit. Skóre se po první čtvrtině zastavilo na stavu 21:7. I vstup do druhého dějství byl povedený, pokračovaly jsme v nasazeném tempu a poločasový výsledek 36:19 nasvědčoval, že by se mohlo jednat o pohodový zápas.

V druhém poločase jsme začaly dělat spoustu zbrklých chyb, zbytečně ztrácet míče z přihrávek a místo toho aby se rozdíl ve skóre navyšoval, tak to chvilkami vypadalo, že se skoro bojíme vyhrát. Naštěstí jsme po celou dobu byly lepším týmem a mohli jsme se na konci radovat ze zaslouženého vítězství 59:38.

Body: Petlanová 18, Paličková 8, Petráková 7, Srpová a Krejčová 6, Schneider a Linhartová 4, Končelíková, Nováková, Kučerová po 2, Kolmanová, Cahová, Holubcová a Heřmanová 0.

V nedělním utkání nás čekal výrazně těžší a houževnatější soupeř. Holky ze Sadské na úvod v sobotu porazily Nusle rozdílem 101 bodů a měly evidentně velkou chuť. My jsme do zápasu vstoupily opět velmi dobře, nebály jsme se hrát, rozhodčí pískaly každý kontakt a my měly velkou možnost skórovat z čáry trestného hodu, což se nám poměrně dařilo (Linda Srpová TH 10/7). Skóre první čtvrtiny se zastavilo až na stavu 20:27. Po první čtvrtině to vypadalo, že budeme pro Sadskou minimálně důstojný soupeř a že jim vítězství nedáme zadarmo. Bohužel v druhé čtvrtině bylo vše úplně jinak. Nám se nepodařilo navázat na výkon z první čtvrtiny a rozhodčím bohužel také ne. Ve druhé čtvrtině hru „pustili“ a nám takto tvrdá hra evidentně nevyhovuje. Sadská během druhé čtvrtiny odskočila na rozdíl 35 bodů a bylo po zápase. V druhém poločase už rozdíl ve skóre pouze narůstal. Nedokázaly jsme si vážit míče a měly jsme problémy překonat zónový presing. Když se nám to ovšem podařilo byly z toho velmi pohledné akce na 3 – 4 přihrávky, ze kterých těžila hlavně Bára Krejčová, autorka 15 bodů. Konečné skóre 41:108 není moc lichotivé a my se musíme z takového zápasu poučit.

Body: Krejčová 15, Srpová 11 (TH 10/7), Linhartová 4, Petlanová 3, Petráková, Paličková, Kolmanová a Heřmanová po 2, Schneider, Končelíková, Nováková, Kučerová, Cahová a Holubcová 0.