27.5.2018
V neděli 27. května jsme se zúčastnili tradičního jednodenního turnaje v Sadské. Na Vosa Cup letos kromě našeho družstva a domácích dorazilo ještě družstvo z Havířova a Pardubic.

Do prvního utkání proti Sadské jsme nastoupili s výborným nasazením a zápas byl od první minuty velmi vyrovnaný. Přestože jsme byly ve vedení (především díky dobré obraně a hře přes naše podkošové hráčky) Vosy na nás ztrácely maximálně 6 bodů. V koncovce Sadská ukázala svoji sílu a strhla ( i díky tříbodové střele v poslední minutě) vítězství na svoji stranu. Kvalitní zápas skončil 47:43 pro domácí.

Nejvíce bodů: Nekolná J. 18b. Durdová N. 9b. Černá M. 8b.

V druhém zápase proti Havířovu jsme zvítězili rozdílem 14 bodů 54:40. Ke hře z podkoše se připojily i menší hráčky, které výborně najížděly a vybíhaly do rychlého protiútoku.  Do rotace nám pomohla Mája Burdová, která přijela po náročném programu, který absolvovala s družstvem Počernic + Dominika Paurová, která hrála i zápasy za Sadskou a poprvé si zkusila dres USK.

Nejvíce bodů: Nekolná 15b. Durdová, Vojtová a Přibylová 8b.

V posledním zápase s Pardubicemi už byla na obou družstvech patrná únava a zápas se nesl v trošku ospalejším tempu. I tak jsem dokázali několikrát krásně vyběhnout do rychlého protiútoku  a zakončit po přihrávkové spolupráci. V útoku pod košem a na doskoku kralovala opět Julča Nekolná, která byla celkově naší nejlepší střelkyní ve všech zápasech. Utkání jsme vyhráli s velkým rozdílem a nejvíce si ceníme, že v zápase skórovaly úplně všechny naše hráčky.

Nejvíce bodů: Nekolná 22b. Pourová 12b. Kačírková 11.

Turnaj hodnotíme velice pozitivně, protože jsem odehráli kvalitní utkání a mohly si dostatečně zahrát všechny holky.

Nejlepší hráčkou našeho družstva v turnaji byla vyhlášená Tereza Vojtová, která v útoku ukázala, jaký má přehled na hřišti a ve všech utkáních bojovala výborně i v obraně.