22.2.2018
Ve čtvrtek 22. února jsme odehráli zápas 7.kola žákovské ligy proti Chomutovu. Do zápasu jsme nastoupili v neúplné sestavě s vědomím, že soupeřky nesmíme podcenit. O levharticích jsme věděli, že hrají odstupovanou obranu, proto jsme chtěli hrát rychle balón dopředu, abychom si útok usnadnili.

Bohužel do zápasu jsme nastoupili dost ospale.  V útoku nám chyběl pohyb. Dlouho jsme stáli na místě a nezareagovali jsme na soupeřovo odstoupenou obranu rychlým přenosem míče na slabou stranu. Protože soupeřky bránily vymezené území, donutily nás hrát dlouho pouze na perimetru a hra směrem ke koši a pod košem nám velmi chyběla.

V naší obraně jsme také udělali mnoho chyb. Špatně jsme si rozebírali hráčky, nebyli jsme dostatečně agresivní na hráčku s míčem a nechali jsme levhartice snadno dávat koše. Příliš se nám nedařilo ani v obranném doskoku, proto jsme nemohli ani rychle zahajovat protiútok. První čtvrtinu s námi soupeřky držely krok a vedli jsme pouze o jeden koš 17:15.
Od druhé čtvrtiny se náš výkon zlepšil a postupně jsme navyšovali vedení. V útoku jsme několikrát rychle přenesli míč na slabou stranu a získali tak prostor k volnému nájezdu ke koši. Povedlo se nám vybojovat i několik zisků v obraně, ze kterých pramenilo rychlé a snadné zakončení. Díky odstoupené obraně soupeřek jsme měli dostatek prostoru a možností pro střelbu z dlouhé vzdálenosti a dvakrát jsme skórovaly za tři body.

Přestože závěrečné skóre 80:29 vypadalo velmi pozitivně, výkon rozhodně nebyl podle našich představ a nemůžeme s ním být spokojení.
Už o víkendu nás čekají další dvě utkání a tak snad budeme moci náš herní projev napravit a dát do zápasu trošku víc energie, života a radosti ze hry.