1.2.2009
Mladší žákyně USK v Krajském přeboru stále ještě nepoznaly hořkost porážky. Hlavně za poslední výkony proti Brandýsu zaslouží s ohledem na okolnosti opravdové uznání.

Oproti předešlému zápasu se Spartou nám bohužel ještě zesílila marodka a tím citelně oslabila lavička. K dohrávaným zápasům s Brandýsem jsme málem nenastoupili ani v pravidly požadovaných 8 hráčkách. Že se zápasy povedly sehrát a dokonce i vyhrát, patří obrovské dík hlavně hráčkám, které nastoupily s velkým sebezapřením Pétě Kotrlové a Katce Odstrčilové. Do prvního zápasu jsme vstoupili velkolepě. Hlavně díky Káje Černé, která zaznamenala v první čtvrtině 16 bodů, jsme tuto část hry o 16 bodů vyhráli. Dařila se především obrana hráčky s míčem. Vysoké tempo a nasazení jsme vydrželi celý první poločas a dovolili tak soupeřkám vstřelit pouze 20 bodů. V poločase druhém jsme s vidinou druhého následného zápasu záměrně polevili v aktivitě, stáhly obranu a už se tolik netlačili do rychlých protiútoků. Všechny plně zdravé hráčky zahrály skvěle a v pohodě dokráčely k přesvědčivému vítězství, čímž na druhý zápas pošetřily síly střídajícím spoluhráčkám. USK - Brandýs 82:48 (26:10, 15:10, 18:12, 23:16), fauly 12:22, TH 34/9:8/6. Body: Hůlková 28, Černá 22, Kotrlová 10, Kadidlová 7, Maximová 6, Červenková 4, Hrůzová 3, Odstrčilová 2 Do druhého zápasu jsme vstoupili ještě lépe než do zápasu prvního. Soupeřkám jsme povolili opět vstřelit za první čtvrtinu pouze 10 bodů a sami bodů vstřelili 33. V druhé čtvrtině jsme se dopustili několika nepřesností a ztratili několik míčů. Soupeřky tuto část hry dokázaly vyhrát o 10 bodů a už to málem začínalo vypadat na vyrovnané utkání. Naštěstí hlavně díky dobré obraně, kdy jsme po dobu celého druhého poločasu povolili soupeřkám vstřelit pouze 14 bodů, jsme dokráčeli k celkově už jedenáctému vítězství v sezóně. USK - Brandýs 95:44 (33:10, 10:20, 23:5, 29:9), fauly 20:18, TH 16/10:21/6, trojky: 1:2. Body: Hůlková 32, Černá 23, Kadidlová 11, Maximová 9, Kotrlová 8, Červenková 4, Hrůzová 4, Odstrčilová 2