29.1.2009
První ze čtyř přeložených zápasů v Přeboru Středočeského kraje dopadl lépe pro hráčky USK, které celkem přesvědčivě porazily družstvo Sparty.

Zápas byl do značné míry ovlivněn velkou marodkou na obou stranách. Nám především chyběly obě podkošové hráčky Tereza Škripecká a kapitánka Edita Hercíková. Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně. Dařila se nám především obrana hráčky s míčem a vždy po získaných míčích i rychlé přechody do protiútoků. Po první třech minutách jsme vedli 12:0 a celkově vyhráli první čtvrtinu 22:8. Dobrý výsledkový výkon pokračoval i čtvrtině druhé, kterou jsme vyhráli 28:7. Soupeře jsme v prvním poločase jasně přehráli, ale splnit vytyčené cíle, hlavně ty které se týkaly herních činností celého družstva (zlepšení komunikace a schopnost zrealizovat náš první jednoduchý systém hry), se nám bohužel nepodařilo. V druhém poločase jsme trochu polevili v obranných činnostech, čím jsme přestali dávat snadné koše z rychlých protiútoků. Začali jsme se prosazovat pouze individuálně po driblerských závodech našich zkušených hráček. Druhý poločas tak skončil těsnějším rozdílem skóre 42:33. USK - Sparta 92:48 (22:8, 28:7, 19:18, 23:15) TH 8/2:17/4, Fauly 16:12. Body: Černá 21, Brányiková 16, Zelenková 14, Hůlková 13, Červenková 10, Kotrlová 8, Raková 6, Maximová 2. Nejužitečnější hráčka: Černá Nejlepší hráčka soupeře: Zuzáková