17.1.2009
Mladší žákyně vybojovaly na půdě Sparty dvě cenná vítězství a zajistily si s předstihem jistotu postupu do finálové skupiny Přeboru Středočeského kraje.

Sobota 17. 1. 2009 První zápas jsme začali trochu zakřiknutě a velmi rychle prohrávali 4:0. Naštěstí leknutí trvalo pouze do čtvrté minuty první čtvrtiny. 17 bodů v řadě a obrana která nedovolila soupeři 6 minut skórovat znamenala po prvním období hry jasné vedení 21:6 v náš prospěch. Do čtvrtiny druhé jsme kvůli dodržení pravidla o omezeném střídání nastoupili v "menší sestavě" , což se v podkošových činnostech paradoxně neprojevilo, ale slabina se ukázala jinde. Při absenci rozehrávačky Černé (také povinné střídání) nám vázl především postupný útok a hlavně obrana soupeřových křídelních hráček. Soupeř nás v této čtvrtině jasně přehrál a zaslouženě stáhl vývoj zápasu v poločase na rozdíl pouhých dvou bodů. Drama se ale nekonalo, do druhého poločasu jsme díky taktice ve střídání mohli na rozdíl od soupeře volně kombinovat sestavu. Povedlo se nám zagresivnit obranu, čímž jsme získávali spoustu míčů. A pomocí úspěšného proměňování rychlých protiútoků jsme navyšovali naše vedení bod po bodu, až do závěrečné jasné výhry 43:70. Sparta - USK 43:70 (6:21, 21:8, 6:19, 10:22), TH 8/3:16/8, Fauly 11:11, Body Černá 19, Kotrlová 13, Škripecká 12, Brányiková 10, Zelenková 7, Hercíková 5, Červenková 2, Hůlková 2. V druhém zápase jsme si vedli velice podobně jako v zápase prvním. První čtvrtinu jsme přesvědčivě vyhráli a v druhé opět trochu tápali. Nejvíce nám scházela chuť bojovat o neutrální míče, ať už se kutálely po zemi nebo odrážely od desky. Velkou slabinou se ukázala dovednost uvolňování s míčem na místě (krytí míče+pivotování+střelba nebo přihrávka). Druhý poločas jsme začali opět agresivní obranou a úspěšnými rychlými protiútoky. Za pochválení stojí především hráčky Brányiková a Kotrlová, které skoro z každého rychlého protiútoku vytěžily pro náš tým cenné body nebo faul. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli o patnáct bodů, což nám dodalo do posledního dějství klid a možnost dokráčet si v pohodě pro vítězství. Sparta - USK 48:66 (6:18, 19:13, 6:21, 17:14), TH 14/6:24/12, Fauly 18:11, Body: Brányiková 21, Hůlková 11, Kotrlová 10, Černá 9, Škripecká 6, Zelenková 5, Hercíková 2, Raková 2.