23.11.2008
V neděli 23.11. odehrálo družstvo USK mladších žákyň dva vítězné zápasy na soupeřově palubovce v Brandýse n/L

Brandýs - USK 41:83 (3:34, 16:10, 6:20, 16:19) Fauly 5:14, Trojky 0:0, TH 9/3:4/3 Body: Hůlková 22, Hercíková 20, Černá 15, Kotrlová 12, Raková 4, Škripecká 4, Zelenková 4, Maximová 2. Do prvního zápasu jsme vstoupili velice dobře. Soupeře jsme nepustili takřka k ohrožení našeho koše a hlavně jsme stříleli jeden koš za druhým. Ve druhé čtvrtině jsme značně polevili v nasazení. Nedařila se hlavně obrana a v útoku vázlo proměňování stoprocentních šancí. Do druhého poločasu se nám povedlo stejně jako ve čtvrtině první vstoupit bojovně a zodpovědně, což mělo pozitivní vliv na vývoji skóre v náš prospěch. Každá hráčka dostala stejnou šanci hrát. Některé s touto šancí naložily velice zdařile, sice nedaly moc bodů, ale zaznamenaly cenné zisky míčů a doskoky pod oběma koši. Čímž se společně zasloužily na zasloužené výhře pro USK. Brandýs - USK 54:84 (4:20, 25:20, 12:24, 13:20) Fauly 7:10, Trojky 0:0, TH 11/4:10/7 Body: Hůlková 22, Černá 14, Kotrlová 12, Maximová 10, Kadidlová 8, Hercíková 6, Škripecká 6, Červenková 2, Zelenková 2, Zoglauerová 2. Zápas druhý byl v ledasčem podobný zápasu prvnímu. Opět jsme vstoupili do zápasu mnohem lépe. Soupeř nás dokázal přehrál pouze ve čtvrtině druhé. Podařilo se mu vytáhnout a zagresivnit obranu, čímž nás přinutil k hloupým ztrátám a vsítil tím snadné koše. Naštěstí si naše hráčky začaly uvědomovat a hlavně si zkoušet realizovat naučené taktické varianty z tréninků, což mělo pozitivní vliv na obrazu hry a hlavně ve vývoji skóre v náš prospěch. Opět si zahrála celá lavička a týmovým výkonem jsme si dokráčeli pro vítězství. Pomalu ale jistě se začíná ukazovat, že cesta po které kráčíme je správná a začíná přinášet první úspěchy. Cesta je ale dlouhá a my jsme zatím pouze na začátku. Nyní závisí na každé hráčce, její tréninkové morálce, důvěře v tým a systém hry, jak velkými kroky bude cesta ubíhat.