7.10.2008
V kvalifikační skupině A jsme obsadili bez jediné výhry poslední místo. Náš tým předvedl první den turnaje výkon za který se musí stydět. Druhý den byl podaný výkon o mnoho lepší, ale bohužel ani ten na výhru nestačil.

První zápas proti Karovým Varům byl z naší strany úplně bez bojovnosti a soustředění. Se soupeřem, který by měl být na naší úrovni, jsme odehráli vyrovnaně pouze první poločas. V poločase druhém soupeř přitvrdil a hlavně se dokázal na rozdíl od nás vyvarovat zbytečných ztrát. Nejvíce nás trápily přihrávky a porušení pravidel o krocích. Příčinu ostudné druhé půle lze hledat hlavně ve špatné psychické připravenosti hráček. Karlovy Vary - USK 66:37 (18:13, 11:10, 20:6, 17:8) Fauly 25:21, Tresné hody: 32/10:29/11, Trojky: 0:0 Body: Hercíková 10, Brányiková 7, Černá 5, Škripecká 4, Odstrčilová 3, Červenková 2, Hůlková 2, Maximová 2, Kotrlová 1, Pancová 1. Do druhého zápasu jsme bohužel vstoupili ovlivněni zápasem předešlým. Trápily nás úplně stejné nešvary. Každá hráčka podala velice podprůměrný výkon, což v součtu znamenalo debaklový výsledek. Pozitivem může být pouze ponaučení, které ze zápasu vyšlo: Každá hráčka je součástí týmu a vypustí-li něco, tak se to projeví! Driblink je složitý a pomalý způsob založení protiútoku - přihrávka je snadnější! Bez hlavy nahoře a rozhlédnutí, se nezjistí všechny možnosti! A hlavně, že hrajeme basketbal, což je hra proměnlivá a na proměny se musí reagovat-nic nejde dělat strojově! USK - Praha 24:103 (4:28, 5:20, 7:30, 8:25) Fauly 14:26, Tresné hody 36/10:12/4, Trojky 0:1 Body: Hůlková 8, Hercíková 6, Černá 4, Škripecká 2, Brányiková 2, Josefusová 2, Pancová 1, Šebestová 1, Ačkoliv kvalifikační výsledky našeho posledního soupeře naznačovaly, že se bude jednat o lepší tým než jakým byly Karlovy Vary, průběh hry byl úplně jiný. Se spojeným týmem Nuslí a Aritmy jsme odehráli vyrovnaný zápas. Soupeř sice celý zápas vedl, ale v průběhu třetí čtvrtiny pouze o jeden bod a ve čtvrté čtvrtině o 4 body. Rozhodujícím zlomem se stalo vyfaulování obou našich rozehrávaček. Předvedený výkon byl takovou malou náplastí na výkony minulé. Soupeř vyhrál hlavně díky velké váhové a výškové převaze. S touto nevýhodou jsme se statečně třičtvrtě zápasu vyrovnávali a je jen škoda, že jsme v sobě nenašli jen ještě o trochu více vůle a soupeře, když byl nalomený nedokázali zlomit. USK - Nusle 34:44 (8:14, 11:13, 10:6, 5:11) Fauly 22:22, Tresné hody 21/7:30/6, Trojky 1:0 Body: Kotrlová 10, Hercíková 9, Brányiková 7, Černá 5, Josefusová 1, Odstrčilová 1, Škripecká 1 Výše uvedené výsledky nás poslaly do dodatečné kvalifikace, která se uskuteční 19.10.2008 a soupeři budou Kralupy a Benešov.