9.10.2022
Své první zápasy odehrály U12 v rámci turnaje pořádaném Tygry. Očekávály jsme těžký víkend a také se to potvrdilo.

První zápas nás v sobotu čekal už v 8:30 ráno. Na srazu v 7:50 jsme se všichni, včetně soupeřů, zdravily ještě se zavřenýma očima. Sobota měla být navíc bez Julči Táborské, která patří k bodovým oporám týmu.

Zápas se Slovankou byl celou dobu vyrovnaný, jen nám trochu trvalo se v první čtvrtině probudit. První pětka měla celkově problém hlavně s uvolněním pro míč a to nás velmi sráželo. Druhá parta to naštěší napravila a ještě přidala body navíc. Výkon nebyl dokonalý, ale na dva vítězné body to stačilo. Moc chválím Aničku Luňáčkovou za celkový výkon, a to převážně za obranu.

USK:Slovanka 48:34 (12:13, 22:14, 35:30)

Celkem 48b 6/17  9f

Po pauze nás čekalo HBB, z minulého roku jsme byly zvyklé HB jasně porazit. Možná proto, jsem nastoupily do zápasu s jistotou, která však zachvílí zmizela... Od začátku bylo HB na koni, první tři čtvrtiny jsme prohrály. Největší problém byl opět uvolňování pro míč. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastoupily -10b. Holkám jsem řekla, že -10 nic neznamená, a že když se zblázní, jde zápas vyhrát. A holky se zbláznily a vyhrály poslední čtvrtinu 17:2. Přispěla k tomu především Kačka Pelešková, která dala za tuto čtvrtinu 9b.

Celkem 36b 4/12  6f

V neděli nás čekal zdánlivě nejtěžší soupeř, Tygři. Naštěstí pro nás, byly Tygřice bez svých dvou opor. Hned od začátku jsme nastoupily dravě a nedaly jim nic zadarmo. Zápas byl od začátku v naší režii a dostávaly jsme se i k poměrně lehkým košům. Moc se mi líbilo, jak se holky v útoku viděly a shazovaly si míče v nájezdech. Obrana exceletní, pozornost, tlak na míč i výpomoc. Super. Chválím všechny, jmenovitě Karlose Veselou, Zuzku Hlavičkovou a Kačku Peleškovou za obranu, Kamču Šperlovou a Ann Luňáčkovou za doskoky a Miu Bendíkovou za super nájezdy a zastavení na dvě nohy.

Celkem 66b 4/14 8f

Poprvé v zápasech jsme použily ,,dospělejší,, postupný útok a ne pouze hrr na koš. Holky samy zhodnotily, že se jim takto hraje líp a není to tak náročné. K tomu jsme v obraně přidaly tlak na míč nejen při přechodu půlky soupeře, ale po celém hrišti. Také jsem zaznamela větší zapojení do útoku našich vyšších hráček, což se projevilo na doskocích a hlavně i na rozložení bodů v zápase. V sobotu kromě dvou hráček skórovaly všechny holky a v neděli se bodově do tabulky zapsaly VŠECHNY!!! To pouze potvrzuje naši kolektivní hru a jsem s tím velmi spokojená!!