9.3.2019
3 březnové zápasy PPU12

Ve druhém březnovém víkendu jsme pořádali na domácí půdě v Modřanech další blok zápasů PP U12. Ve vyrovnané skupině byla očekávaná dramatická všechny 3 utkání. A tak to také i bylo.

V prvním zápase proti BŠ Tygři Praha jsme do zápasu vlétli a první čtvrtinu jsme vyhráli 20:4, ovšem již ve druhé čtvrtině jsme začali mít problémy v zakončení, nebyli jsme schopní si přihrát, soupeř nás trestal rychlými protiútoky, druhou čtvrtinu jsme prohráli 5:8. Ale to byl teprve začátek našeho trápení. Druhý poločas jsme se trápili v zakončování ještě více, obrana byla děravá. Po třetí čtvrtině svítilo nerozhodné skóre 31:31. Nerozhodně jsme sehráli i poslední čtvrtinu, tak se šlo do prodloužení. V prodloužení jsme šťastně vyhráli rozdílem 9ti bodů, kdy se soupeři vyfaulovaly 2  hráčky. Z mého pohledu totálně nepovedený zápas, jak kdyby se nám nechtělo běhat.

Druhý zápas proti BA Sparta.

První poločas vše v pořádku, dobrá obrana, rychlý přechod do protiútoku i spolupráce malých hráček s velkými pod košem znamenal poločasové vedení o 14 bodů. No a ve druhém poločase bych to nazvala totálním výpadkem, soupeř si v útoku najížděl do koše jak chtěl, bez obrany. Nebyli jsme schopní tlak zastavit a v útoku jsme se trápili. Druhý poločas jsme nakonec prohráli rozdílem 17ti bodů, v konečném skóre tedy prohráli o 3 body.

V neděli ráno nás čekal z hlediska tabulky a možnosti zabojovat o druhé postupové místo na NF U12 důležitý zápas proti HB Basket. Na holkách bylo vidět velké odhodlání, evidentně si byly vědomy sobotního výpadku vlastně  v obou zápasech a chtěly si napravit reputaci. Zápas probíhal ve velkém tempu za fandění obou stran rodičů. Poločasové skóre 18:14 a vedení o 4 body bylo nadějné, ale ze zkušeností z obou sobotních zápasů se mohlo stát ještě cokoliv. Tentokráte jsme ale nepolevili. Holky se rvaly o každý míč, nutno říci, že soupeři nepadali jasné příležitosti a my tentokrát dokázali využívat naši výškovou převahu. V zápase jsme zvítězili a tím si prozatím zajistli před posledním dubnovým víkendem druhé místo v tabulce ( stejně bodů s HB basket, ale lepší vzájemné skóre).

USK Praha - BŠ Tygři Praha 56:47

BA Sparta - USK Praha 50:47

USK Praha - HB Basket 49:30