15.1.2018
Skvělý výkon proti Nuslím a smolná porážka se Spartou.

Asi poprvé v této sezóně jsme se na PP U12 sešly v kompletní sestavě, i když Adéla Linhartová a Verča Špatková po týdením tréninkovém výpadku.

Na našem výkonu to bylo znát. V prvním sobotním utkání jsme narazily na domácí Nusle. Během celého průběhu jsme měly utkání pod kontrolou a postupně navyšovaly náš náskok. Hned po první čtvrtině jsme vedly o 4 body, po druhé čtvrtině +9, 3. čtvrtina skončila s 14 bodovým rozdílem a na konci utkání svítilo skóre +21 bodů. Za předvedenou hru si holky zaslouží velkou pochvalu. Začalo se postupně objevovat, to co trénujeme, tedy "Hoď a běž" a spolupráce malých hráček a podkošových hráček. Velmi dobrý výkon předvedla Bára Paličková, která nejen svými body přispěla k vítězství, ale také výborným výkonem v obraně. V utkání si připsala 5 bloků.

Druhý zápas proti BA Sparta byl bohužel ovlivněn tím, že jsme opět nastupovaly k druhému utkání hned po sobě. Ve druhém poločase nám bohužel začaly docházet síly čehož hráčky Sparty využily. Utkání bylo výrazně tvrdší než proti Nuslím a rozhodčí tuto tvrdost, dost často za hranicí pravidel, připustili. Našim hráčkám dlouho trvalo než si na tvrdou hru zvykly. První poločas byl velmi vyrovnaný (18:20) i když každou čtvrtinu vyhrál jiný tým (4:14, 14:6). Do poslední čtvrtiny jsme vstupovaly za stavu +4, bohužel vstup se nám vůbec nevydařil a během prvních 4 minut jsme prohrávaly 9:0 a celkové skŕe se otočilo ve prospěch Sparty (+5). Time out holky trochu probral a zacaly jsme dotahovat. Na konci 7. minuty bylo skóre +1 v náš prospěch. Sparta pak od nás dostala dvakrát příležist otočit skóre trestnými hody, ale ani jednu příležitost nevyužily. Bohužel cca 20 vteřin před koncem zápasu se podařilo Sartě skórovat a my, i přes další dva time outy nezvládly zareagovat. Druhá porážka o 1 bod od Sparty v letošní sezóně.