6.11.2017
Vítězství nad Spartou! Unavený zápas proti Slovance!
Nejlepší hráčky sobotních utkání

V prvním zápase jsme se utkaly s družstvem BA Sparta.Do zápasu jsme vstoupily nebojácně,povedlo se několik hezkých akcí v útoku a hlavně se dařilo v obraně.Výsledek po první čtvtině tak byl 18:5.Druhá čtvrtina už tak přesvedčivá nebyla.Body dávala pouze jedna hráčka(Adéla) a tak se v poločase náskok zmenšil na pouhých 6bodů(28 :22)Ve druhé půlce zápasu se opět dařilo,fungovaly jednoduché akce "hoď a běž" a obrana byla stále velmi dobrá.Do poslední čtvtiny jsme šly s náskokem jedenácti bodů (42:31).V poslední části zápasu se do bodování zapojily kromě Adély další hráčky a v obraně všechny holky bojovaly až do konce.Za konečné skore 54:41 a předvedenou hru si všechny hráčky zaslouží pochvalu.

Druhé utkání tak vydařené nebylo.

Nejistý vstup do utkání, který se nesl ve znamení rychlého faulu a několika ztrát, které soupeřky nemilosrdně potrestaly, a také malá úspěšnost z čáry tresného hodu způsobily nepříznivý stav pro USK Praha po 1. čtvrtině 4:14. ..... V druhé čtvrtině se především díky hráčce A. Linhartové (10) podařilo týmu dostat do hry a proměnit několik střel z pole. Bohužel se však stále nedařilo soupeřky ubránit, a tak druhá čtvrtina skončila, stejně jako ta první, desetibodovým rozdílem (13:23). .....Po změně stran se za hlasitého fandění hráček na lavičce podařilo několik rychlých protiútoků a hráčky USK Praha se tak již po necelých dvou minutách dostaly na rozdíl pouhých 4 bodů. Následně se hra přelévala a do 4 čtvrtiny se vstupovalo za stavu 27:33. ...Ve 4. čtvrtině se však již projevila únava hráček USK Praha, která byla dána především tím, že hrály (téměř bez přestávky) již druhé utkání za sebou. Po několika faulech našich hráček přidaly hráčky týmu Basket Slovanka ještě 4 koše z pole a zápas tak skončil se 14 bodovým rozdílem 33:47.