9.10.2017
O tomto víkendu jsme zahájily sezónu s družstvem U12.

V sobotu 7.10. 2017 jsem zahájily sezónu s velmi mladým týmem U12.

Z důvodu malého počtu hráček ročníku 2006, budou do týmu zapojovány hráčky ročníku 2007, které takto mohou získat zkušenosti pro svou soutěž U11.

Tuto sobotu jsme se k prvním utkáním sešly v nafukovací hale BA Sparta. A to že se jedná o nafukovačku, nám zkomplikovalo hned první utkání proti Nobiles Nusle. Venku začalo pršet a kolem větráků nám začalo kapat i na hřiště a utkání muselo být po odehraných necelých pěti minutách na čtvrthodiny přerušeno. Nám toto přerušení pomohlo, jelikož během prvních pěti minut jsme se nemohly trefit do koše, i když jsme si vytvořily spousty příležitostí. Zbylé tři minuty, po pauze, jsme vyhrály 0:11. Bohužel druhé pětce se tolik nedařilo a nadějný náskok se během druhé čtvrtiny ztenčil pouze na 2 body. Třetí čtvrtina opět patřila nám a do poslední čtvrtiny jsme vstupovaly za skóre 21:34 v náš prospěch. Bohužel ani druhé vystoupení se druhé pětce úplně nevyvedlo a v závěru jsme se musely obávat o výsledek. Poslední čtvrtinu jsme prohrály 11:2!!!

Skvělým výkonem se blízka na úvod sezóny Linda Srpová, která nastřílena 20 bodů z celkových 36 a byla po zásluze vyhlášena nejlepší hráčkou našeho družstva v tomto utkání.

Nobiles Nusle x USK Praha 32 : 36 (0:11, 16:18, 21:34)

V druhém utkání nás čekala domácí Sarta. Smolná porážka o jeden jediný bod, opravdu zamrzí, jelikož byla výrazně ovlivněna malým počtem našich hráček (pouze 11, tedy jen 1 na střídání) a také faktem, že jsme hrály dvě utkání v řadě za sebou a díky tomu nám v závěru docházely síly.

BA Sparta x USK Praha 30 : 29 (5:4, 16:10, 25:18)

Za předvedený výkon bych ráda hráčky pochválila, protože i když se v druhé části zápasu proti Spartě výsledek překlopil na stranu Sparty, holky utkání nevzdaly a bojovaly až do úplného konce. Čtrnáct vteřin před koncem jsme dostaly šanci překlopit vítězství na svou stranu, pro vyhazování z autu jsme si nakreslily, které dvě hráčky spolu zahrají "hoď a běž", což nám vyšlo, ale koš bohužel nepadl.

Za bojovný výkon a nasazení byla nejlepší hráčkou vyhlášena Terka Florjánková.