12.6.2017
Tým U12 na Brandýském poháru 9. - 11.6.2017

V pátek 9.6.2017 jsme odjeli s družstvem U12 (budoucí U13 – roč. 2005 a 2006) na závěrečný turnaj sezóny do Brandýsa nad Labem. Jedná se o tradiční turnaj s mezinárodní účastí, který se konal již po dvacáté. Letos se turnaje účasnilo skoro 50 družstev dívek a chlapců rozdělených do 4 kategorií (U13G, U13B, U11G a U11B). My jsme se zúčastnili části turnaje pro dívky U13.

V naší kategorii se do turnaje přihlásilo 16 družstev (Kralupy nakonec svou účast 3 dny před turnaj odhlásili) rozdělených do 4 čtyř skupin po 4 týmech.

Naše skupina J byla složena z družstev: USK Praha, TJ AŠ Mladá Boleslav, BC Slaný a BK Levhrati Chomutov.

V pátek 9.6. nás čekal jeden zápas od 17hod proti Mladé Boleslavi. Do utkání jsme vstoupily značně nervózně. Nepřidalo tomu ani velmi teplé počasí a skleník místo tělocvičny. My ani soupeř jsme nebyli schopni trefit se do koše, čemuž odpovídá konečné skóre 10:17. Kaňkou celého utkání byl ještě zlomený prst opory týmu Karči Petlanové, která díky tomu už do dalších bojů zasáhnout nemohla, ale s týmem v Brandýse zůstala.

USK Praha x TJ AŠ Mladá Boleslav 10:17 (2:4, 4:4, 8:6)

nejlepším střelcem utkání byla se 4 body Natálka Petráková.

Po utkání jsme se došli ubytovat, lépe řečeno zabrat si svůj kousek prostoru ve třídě, kde si každá hráčka rozložila svou karimatku a spacák, pak večeře a zasloužený bazén. V bazénu s holek unava velmi rychle spadla a moc si to užily.

V sobotu 10.6. nás čekala celkem tři utkání, nejprve dvě na dohrání skupiny a následně podle umístění se soupeřem z jiné skupiny.

První zápas od 11hod na nás čekalo družstvo BC Slaný. Soupeřky byly větší, silnější a my se jich v úvodu lekli. Od druhé čtvrtiny se hra začala postupně vyrovnávat a v druhém poločase jsme již byli vyrovnaným soupeřem. Holky si za předvedenou hru zaslouží určitě pochvalu.

USK Praha x BC Slaný 21:36 (2:12, 6:18, 12:26)

Nejlepším střelcem s 5 ti body byla Bára Krejčová, která v podkošovém prostoru na sebe dokázala poutat pozornost soupeře a vedlo to k následným faulům. Barča během utkání střílela 8 TH.

Druhé utkání v obědovém čase od 13hod bylo družstvo Chomutova. Chomutov hraje velmi tvrdě, agresivně, Hráčky byly výrazně větší a silnější než my, tady byl ten rok opravdu znát (soupeřky byly ročník narození 2004). Nepříjemností celého utkání byla neférovost a nevhodné komentáře ze strany Chomutovských rodičů a následně i posměšky samotných hráček na hřišti.

BK Levharti Chomutov x USK Praha 47:15 (8:2, 18:9, 35:13)

Toto utkání rozhodlo o našem konečném umístění ve skupině (4. místo) a následný zápas od 17hod byl proti 3. družstvu z vedlejší skupiny – Český Brod.

V tomto utkání se opět pod košem dařilo Báře Krejčové (5 bodů, TH 5/3) a také Natálce Petrákové hrající z perimetru, která dokázala svými rychlými nájezdy proměnit 8 bodů.

Postupně, ale na všech hráčkách bylo vidět, jak získávají sebedůvěru a i když se při třetím utkání projevovala i trochu únava, bojovnost nás neopouštěla. Největším bojovníkem je určitě Míša Semerádová. O stále se lepšícím herním projevu svědčí vyhraná poslední čtvrtina utkání 10:3.

USK Praha x Český Brod 23:48 (5:21, 10:27, 13:45)

Po třech velmi náročných utkáních jsme opět využili služeb Sportcentra v Brandýse a šli jsme se vykoupat. V průběhu večera pak pro všechny účastníky turnaje byla uspořádána diskotéka, takže o zábavu bylo postaráno.

V neděli 11.6. nás čekali závěrečné boje o konečné umístění. Nejprve od 10hod zápas proti družstvu z Německa a při výhře pak ještě od 13hod o konečné 13. místo s Říčanama.

Neděle se nesla na vítězné vlně.

Zápas proti německému družstvu byl nejlehčím utkáním, které jsme na turnaji sehráli. Tak jako v každém utkání jsem mohla pravidelně střídat a tentokrát i opory týmu Natálku Petrákovou s Mariankou Přibylovou.

Wurzburg (Německo) x USK Praha 8:34 (2:12, 6:16, 8:24)

Nejlepší střelkyní byla tentokrát nejmladší hráčka našeho týmu Adélka Linhartová (10 bodů), ale bodově se prosadily i další hráčky. Pod košem se tentokrát dařilo Andrejce Kovářové (6 bodů).

Poslední utkání proti Říčanům bylo poznamenáno značnou únavou, v prvním poločase jsme se nemohli trefit do koše (dali jsme pouze 6 bodů, ale nástřel jsme měli asi na 30 bodů). Třetí čtvrtina byla poznamenána obrovskými zmatky, nikdo z našich 5ti hráček na hřišti nevěděl kam útočí, který koš a koho brání a byl to jeden velký zmatek a chaos. Díky tomu se soupeř dostal do čtyřbodového vedení. Naštěstí v poslední čtvrtině se na hřiště vrátila koncentrace a holky zvládly utkání otočit.

SK Slunéčko Říčany x USK Praha 22:26 (2:4, 2:6, 12:8)

V tomto utkání družstvo bodově podržela Marianka Přibylová (10 bodů).

Díky vítězství jsme si zajistili 13. místo. Nezní to jako úspěch, ale musíme si uvědomit, že jsme hráli s o rok staršími hráčkami a ještě ke všemu velkým míčem, se kterým ještě rok hrát vůbec nebudeme.

Krátký sumář - 3 dny, 13 hráček, 6 utkání (2 výhry, 4 prohry), 2 x bazén, 1 x cukrárna, jeden zlomený prst !!!

Všem hráčkám, které se turnaje zúčastnily patří obrovská pochvala za bojovné výkony v jednotlivých utkáních.

Speciální poděkování pak patří rodičům, kteří byli po celou dobu turnaje s námi a převáželi holky z haly do haly (Stará Boleslav, Brandýs nad Labem) a podporovali holky během hry na hřišti.