2.5.2022
Na Královce o tomtu víkendu proběhl finálový turnaj 1. ligy žen. Zúčastnily se ho nejlepší čtyři týmy po play-off. Jmenovitě družstva USK Praha, Sokol Nusle, BK Brandýs nad Labem a BK Havířov. Podle pravidel na sebe v semifinále narazily Sokol Nusle a BK Havířov. V druhém semifinále proti sobě bojoval USK Praha a BK Brandýs nad Labem.

Semifinále č. 1
Havířov sice postoupil do Final Four hladce 3:0 na zápasy proti KP Brno Junior. Ale Sokol Nusle od začátku byly lepším týmem. Což dokázaly přetavit v dvouciferné vedení po první části. Pak Havířov zabral a dostal se na dostřel, jenže zlepšená hra Nuslí odvrátila drama a z postupu do boje se radoval právě pražský tým.

Sokol Nusle – BK Havířov 56:44 (20:9, 10:18, 19:10, 7:7)
Bernetová 10, Pilařová 8, Buldrová 6 – Smutná 15, Drtilová 11, Šandová 9

Semifinále č. 2
Domácí USK Praha vlétl do zápasu ve velkém stylu. Po úvodní čtvrtině vedl o 20 bodů a Brandýs nad Labem horko těžko chytal dech. Namotivované hráčky vedené Janou Klečkovou předváděly rychlý a pohledný basket, který soupeř nedokázal během celého zápasu zastavit. A tak jsme na Final Four 1. ligy žen málem viděli vstřelenou stovku. USK Praha se tak přidal k Sokolu Nusle do zápasu o zlaté medaile. Brandýs jde do boje o třetí místo.

USK Praha – BK Brandýs nad Labem 92:47 (24:4, 17:13, 28:17, 23:13)
Zeithammerová 20, Samouk 13, Merhautová a Šípová po 11 – Martínková 13, Ondroušková 8, Lavy a Burdgess po 6

Zápas o bronz
BK Brandýs nad Labem si chtěl spravit chuť a vstoupil do zápasu rázně. Do poločasu si vypracoval čtrnáctibodový náskok, který se později ukázal jako klíčový. Středočešky dokázaly navýšit své vedení až na dvacet bodů, jenže Havířov se v tu chvíli probral. Stáhl ztrátu na 12 bodů a to před sebou měly hráčky ze severu Moravy ještě celou čtvrtou desetiminutovku. V té ukázaly vůli a dotáhly se na soupeři na rozdíl jediného bodu. Jenže nervy pracují a dvě nesportovní chyby v posledních třech minutách je stály medaily. Brandýs nad Labem tak skončil bronzový.

BK Brandýs nad Labem – BK Havířov 83:75 (22:12, 26:22, 16:18, 19:23)
Ondroušková 21, Burdgess 19, Lavy 13 – Smutná 25, Drtilová 18, Busková 8

Zápas o zlato
Domácí USK Praha jako vítěz základní části byl favoritem. To dokazoval i v první části, kdy si vypracoval 16 bodové vedení. Nusle zase v druhé desetiminutovce předvedly, že umí se soupeřem držet krok a rozdíl se nijak razantně nenavýšil. I po přestávce to bylo vyrovnané na obou stranách. Nusle v poslední části odpadly fyzicky a skvěle hrající USK Praha v poslední části jen pečetil vítězství ve Final Four 1. ligy žen v sezóně 21/22.

USK Praha – Sokol Nusle 84:49 (26:10, 15:14, 19:10, 23:15)
Zeithammerová 20, Merhautová 12, Špelinová 11 – Semgady 12, Barnetová 10, Moravcová 9