22.1.2023
Ach, ty ztráty…

Basket Slovanka vs. USK Praha - 43:58

V sobotu ráno jsme zavítali na půdu pražské Slovanky, se kterou jsme první vzájemný zápas jednoznačně vyhráli. Od začátku zápasu jsme měli navrch my, první poločas jsme vyhráli 30:17. V druhé půlce soupeř přitlačil v obraně, my jsme znervózněli a díky našim (často nevynuceným) ztrátám jsme dostali Slovanku zpět do zápasu. Druhý poločas jsme vyhráli pouze o 2 body. Kaňkou utkání je fakt, že jsme měli opět více ztrát než soupeř (29 vs 24).

HB Basket Prahva vs. USK Praha - 80:48

V neděli nás čekal jeden z hlavních favoritů celé soutěže – tým HB Basketu Praha. Soupeřky hrají velmi rychlý a agresivní basket s precizní obranou po celém hřišti celých 40 minut. Prvních 5 minut jsme plnili taktické pokyny a dokázali jsme se s tlakem soupeřek velmi dobře popasovat. Pomohli jsme si především díky rychlým protiútokům, kdy jsme často chodili 1 na 0 do koše. Bohužel jsme tento tlak zvládli pouze zmíněných 5 minut hry. Po zbytek zápasu jasně dominoval domácí tým, který nám již v poločase nasázel 56 bodů!! V druhém poločase jsme dokázali pokrýt tříbodovou střelbu soupeřek, přitlačili jsme v obraně a zkorigovali jsme tak soupeřovo skóre na 80 vstřelených bodů, což je 24 bodů za druhý poločas! A to je značný rozdíl…


I dneska jsme soupeřky přeskákali, nicméně počet našich ztrát byl znovu tragický…..

Nyní nás čeká další fáze soutěže, kdy postupně narazíme na čtyři nejlepší týmy z B skupiny (Sokol Hradec Králové, Basket Ostrava, Žabiny Brno a KP Brno). Systém soutěže zůstává i nadále stejný – s každým ze soupeřů odehrajeme 2 utkání (doma a venku). Rozlosování zápasů očekáváme v nejbližších dnech.

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

22.
led
80
48
HB Basket
USK Praha
21.
led
43
58
Basket Slovanka
USK Praha

Tabulka

1.
HB Basket
23
2.
Levhartice Chomutov
23
3.
USK Praha
20
4.
Basket Slovanka
17
5.
Tygři Praha
16
6.
BA Sparta
15
7.
BK Strakonice
12

Tréninky

Trenéři

Lubor Blažek ml.
Lenka Pajkrtová