10.4.2022
Z venkovních zápasů si přivážíme dvě vítězství!

KP Brno vs. USK Praha - 56:83

Ve velmi brzkých sobotních hodinách jsme vyrazili k utkání do Brna, konkrétně do Králova pole. Zde nás čekal nevyzpytatelný soupeř, se kterým jsme už letos dokázali zvítězit. Vstup do utkání byl jednoznačně v naší režii - z 5ti útoků jsme daly 4 trojky a jednu dvojku a brzy jsme se ujaly vedení 14:7. Náš náskok po první čtvrtině činil 4 body. Druhou desetiminutovku jsme odehrály velmi dobře jak v útoku, tak v obraně a tím jsme navyšovaly naše vedení. Poločasové skóre 45:34 hovořilo jasně. V poločase jsme měli celkem 5 ztrát, vážily jsme si balónu a nedělaly jsme žádné zásadní chyby. Oproti tomu vstup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl. Ze tří našich útoků jsme ani jednou nevystřelily na koš a vždycky z toho byla ztráta. Naštěstí tento výpadek trval jen chvilku a my se dokázaly koncentrovat na další průběh zápasu. Třetí čtvrtinu jsme vyhrály o 3 body a tu závěrečnou v poměru 9:22. Celkově tedy zápas skončil 56:83. Z týmových statistik musíme vypíchnout střelbu trojek - 8 úspěšných pokusů ze 13 (62 % !). Náš tým se opíral kromě trojek i o rychlý protiútok, který nám přinesl spoustu snadných košů. O skvělé souhře na hřišti vypovídá i 26 týmových asistencí.

BK Žabiny Brno vs. USK Praha - 55:67

V neděli náš čekal tabulkově lépe postavený soupeř a tím byly BK Žabiny. V hale Královka jsme spolu odehrály velmi slušné utkání, ve kterém jsme prohrály o 7 bodů. Tento zápas byl od prvních chvil hodně nervózní. Oba týmy byly více úspěšné ze šestek, než z pole. Až na konci první čtvrtiny se týmy začaly dostávat do herní pohody, ve které měl lekce navrch náš tým. Na děvčatech byla vidět touha vyhrát a po změně obrany ve druhé čtvrtině začala přebírat otěže zápasu. V poločase z toho bylo vítězství o 6 bodů. Jedinou desetiminutovku, kterou jsme prohrály, byla ta třetí. I tak jsme si před posledním úsekem hry odnášely 4 bodový náskok. Poslední čtvrtina nám vyšla na obou stranách hřiště, vyhrály jsme jí v poměru 18:10 a díky tomu vítězíme na půdě brněnských Žabin!

Na přelomu dubna a května nás čeká poslední hrací víkend základní části, která určí naše postavení pro Final 8, které se odehraje s největší pravděpodobností v Hradci Králové. Přijďte nás proto podpořit na pražská derby. V sobotu se náš tým přestaví proti HB Basket Praha a v neděli proti favoritovi celé soutěže Tygrům Praha.

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

15.
kvě
74
79
USK Praha
Basket Slovanka
14.
kvě
78
42
Sokol H. Králové
USK Praha

Tabulka

1.
Sokol H. Králové
49
2.
Tygři Praha
48
3.
Basket Slovanka
45
4.
HB Basket
43
5.
Žabiny Brno
41
6.
USK Praha
41
7.
Levhartice Chomutov
40
8.
BA Sparta
40
9.
KP Brno
38
10.
SBŠ Ostrava
35
11.
BK Strakonice
33
12.
ŠBK P-H Sadská
32
13.
Basket Ostrava
31
14.
Loko Trutnov
30

Tréninky

úterý
Petřiny 18:30-20:00
čtvrtek
Petřiny 18:30-20:00

Trenéři

Lubor Blažek ml.
Ahmet Ozcan