13.3.2022
V 21. a 22. kole extraligy U17 si připisujeme dvě venkovní vítězství.
Basket Ostrava vs. USK Praha - 58:72

Tento víkend jsme cestovali k zápasům až do Ostravy, kde jsme odehráli dvě utkání. V sobotu na nás čekal tým Basket Ostrava, ve kterém jsme byli favoritem, což jsme také ze začátku na hřišti potvrzovali. Soupeř se ale nevzdával a nám se nepodařilo výrazněji odskočit. Faktorem, který rozhodně hrál pro domácí tým bylo jejich netradiční prostředí, kterému dominovaly dřevěné desky. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce, žádnou ze čtvrtin jsme neprohráli, ale konečný výsledek mohl být určitě lepší.

SBŠ Ostrava vs. USK Praha - 71:83

V neděli nás čekal silnější ostravský soupeř SBŠ. Během první čtvrtiny jsme si vybudovali vedení o 7 bodů, které jsme chtěli v průběhu zápasu navyšovat, ale místo toho, jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii. Hlavně do poločasu jsme nebyli schopni ubránit největší hvězdu soupeře, která našemu týmu dělala na útočné polovině velké problémy. V poločase jsme vedli pouze o dva body. Ale stejně jako předchozí den, i dnešní zápas rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli v poměru 28:20. Poprvé v sezóně nás podržela úspěšnost trestných hodů 32/25!

V neúplné tabulce se posouváme směrem nahoru a chceme naší pozici před Final 8 ještě víc vylepšit. Velmi důležité utkání je na programu 23.3., kde v dohrávce 10. kola zavítáme k derby na pražskou Slovanku, kde budeme chtít rozhodně vyhrát. Bude se jednat o náš první vzájemný zápas v této sezóně, ale se stejným soupeřem odehrajeme hned další kolo extraligy, které bude tentokrát na naší domácí palubovce. Kromě Slovanky náš tým o dalším herním víkendu přivítá i Levhartice z Chomutova, které si připsaly o tomto víkendu cenné skalpy soupeřů z předních příček tabulky.