27.2.2022
V odvetách se našemu týmu podařilo oplatit porážku pouze Trutnovu.

USK Praha vs. BK Loko Trutnov 79:50

Až po dvou prodlouženích nás v říjnu dokázal porazit soupeř z Trunova. V neúplné tabulce je Trutnov na zadních příčkách tabulky a bylo vidět, že si naše holky myslely, že to “půjde samo”. Soupeř nám ale rozhodně nedal nic zadarmo. Hlavně v prvním poločase hrál rychlý basket, který nám dělal problémy. Poločas přinesl vysoké skóre 45:35. I z toho vyplývá, že útok obou týmů dominoval před obranou. Především díky 3.čtvrtině jsme Trutnovu odskočily a v klidu si pohlídaly výsledek zápasu. Mrzet nás může naše úspěšnost trestných hodů a nedané střely z podkoše. Naopak pozitivem bylo to, že si zahrály všechny hráčky a každá z nich se zapsala do střelecké listiny. Taktéž našich 20 asistencí oproti 4 trutnovským hovoří o dobré distribuci balónu a týmovosti.

USK Praha vs. Sokol Hradec Králové 68:75

I když jsme v sobotu vyhrály, tak všem bylo jasné, že proti favoritovi soutěže z Hradce musíme sobotní výkon povznést na ještě větší metu. První čtvrtina výsledkově vypadá jako dobrá, nicméně jsme soupeřkám povolili neuvěřitelných 10 útočných doskoků. A tato činnost nás trápila celý zápas. Poločasové skóre vyznělo líp pro domácí hráčky, nicméně nás může mrzet vstup do 3.čtvrtiny, který se v závěru ukázal jako klíčový. Holkám nelze upřít bojovnost, díky které měl zápas dramatickou koncovku, ale Hradec si vítězství nenechal vzít. Nyní nás čeká vemi důležitý domácí zápas proti Strakonicím!