12.12.2021
Na domácí palubovce jsme přivítali týmy z Brna.

USK Praha x BK Žabiny 52:59

Sobotní zápas proti týmu BK Žabiny skončil sice prohrou našeho týmu, ale hráčky musíme pochválit za jejich nasazení. Tento zápas byl vyrovnaný od samého začátku, týmy se v prvním poločase často střídaly ve vedení. Na konci prvního poločasu dal soupeř šťastnou trojku s klaksonem, a proto bylo poločasové skóre 26:30 pro Žabiny. Třetí desetiminutovku jsme vyhráli o bod a před poslední čtvrtinou tedy nebylo zdaleka nic rozhodnutého. Naše velmi dobrá obrana přinutila soupeře k častým chybám, ovšem ty jsme většinou nedokázaly proměnit v body. Na konci zápasu si zkušenější soupeř přeci jen uhlídal vedení a po dobré úspěšnosti šestek (z našich taktických faulů) dokázal zápas dotáhnout do vítězného konce.
Naše holky si v tomto zápase dokázaly, že pokud budou šlapat v obraně, tak se nemusí bát žádného soupeře.

USK Praha x KP Brno 64:58

V neděli nás čekal druhý z brněnských týmů a to KP Brno, které bylo povzbuzeno včerejší výhrou o bod na horké půdě Strakonic. My jsme ale navázaly na včerejší skvělou práci v obraně a soupeřkám jsme nic nedarovaly zadarmo. Skvělý nástup v obraně byl po zásluze odměněn i v útoku a tím pádem jsme se rychle ujaly vedení. Opět ale přišla šťastná tříbodová střela Brna v posledních vteřinách první čtvrtiny, kterým snížili na rozdíl 5 ti bodů. My jsme celý zápas tahaly za delší konec a po zásluze jsme dokázaly vyhrát. Soupeř se, ale rozhodně nevzdával a bojoval do poslední chvíle. Tato výhra je nesmírně cenná a důležitá do dalších bojů o play-off.

Děvčatům, rodičům a všem fanouškům přejeme hezké Vánoce a šťastný nový rok !