14.11.2021
Poprvé v sezóně se radujeme z vítězného víkendu.

USK Praha vs. SBŠ Ostrava 72:57

Totálně bez nasazení, chutě a odvahy jsme nastoupily k sobotnímu zápasu proti SBŠ Ostravě. Prvních 5 minut zápasu patřilo jednoznačně soupeři, který si na palubovce dělal co chce. Náš tým vypadal, že je to byl právě on, kdo dopoledne cestoval přes celou republiku. Ovšem i přes prvotní děsivý úsek se tým dokázal semknout a vrátit do zápasu. Poločasové skóre -1 bylo z našeho pohledu ještě přijatelné. Naštěstí se naše holky po poločase dostaly do svého tempa a celý zápas dokázaly dotáhnout do vítězného konce. Pozitivní stránkou zápasu bylo 39 útočných doskoků našeho týmu.

USK Praha vs. Basket Ostrava 91:58

Děvčata nastoupila do nedělního zápasu daleko líp, než předchozí den. Navázali jsme na náš výborný výkon z druhého včerejšího poločasu a v první čtvrtině jsme naprosto dominovali. V druhé desetiminutovce nastala stejná situace jako v posledním zápase s Trutnovem. My jsme pod dojmem vysokého vedení začali bláznit v útoku a přestali bránit. Soupeř postupně začal umazávat z našeho náskoku a až rázný timeout dostal naše holky zpátky do hry. Po poločase jsme na soupeřky z Ostravy vlítli a začali jsme hrát rychlý, moderní basket podpořený dobrou úspěšností střelby. Na konci zápasu svítilo na tabuli u našeho družstva 91 bodů. Jednalo se o náš jednoznačně nejlepsí zápas v sezóně. Pomyslnou třešničkiu dnešního zápasu byl fakt, že všechny hráčky dokázaly skórovat.

Za 14 dní nás čekají velmi důležité venkovní zápasy v Chomutově a na Slovance.

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

27.
lis
Levhartice Chomutov
USK Praha
11.
pro
USK Praha
Žabiny Brno

Výsledky

14.
lis
91
58
USK Praha
Basket Ostrava
13.
lis
72
57
USK Praha
SBŠ Ostrava

Tabulka

1.
Tygři Praha
15
2.
Sokol H. Králové
15
3.
Basket Slovanka
13
4.
HB Basket
13
5.
BK Strakonice
13
6.
Žabiny Brno
11
7.
KP Brno
10
8.
BA Sparta
10
9.
USK Praha
10
10.
Levhartice Chomutov
9
11.
SBŠ Ostrava
9
12.
Loko Trutnov
9
13.
ŠBK P-H Sadská
8
14.
Basket Ostrava
8

Tréninky

úterý
Petřiny 18:30-20:00
čtvrtek
Petřiny 18:30-20:00

Trenéři

Lubor Blažek ml.
Ahmet Ozcan