10.10.2021
První domácí víkend přinesl našemu týmu jednu prohru a jednu výhru.

USK Praha vs. BA Sparta - 50:68

V derbi proti BA Spartě jsme nezačali vůbec špatně a po pěti minutách jsme vedli 11:2. Pak ale následovala série našich nedaných šoupáků z podkoše. V tu chvíli jsme měli hlavy dole a soupeř vycítil šanci. V průběhu druhé čtvriny zagresivnily hráčky Sparty obranu po celém hřišti a my začali kupit jednu chybu za druhou. Poločasové skóre bylo + 4 pro soupeře. O zápasu se rozhodlo ve třetí desetiminutovce, ve které jsme si s již zmíněným pressem nedokázali vůbec poradit a zároveň jsme nebyli schopné trefit koš. Za druhou půlku jsme dali pouze 18 bodů, což je opravdu velmi málo.

Rozhodující byl počet ztrát, kterých jsme vytvořili neuvěřitelných 36!!

USK Praha vs. ŠBK P-H Sadská - 63:51

Druhý den ráno jsme si chtěli spravit chuť proti nováčkovi soutěže ze Sadské, který letos ještě také nevyhrál. Opět velmi povedený vstup do utkání a rychlé vedení po dvou minutách 5:0. Houževnatý soupeř vedený šikovnou rozehrávačkou se ale nechtěl tak jednoduše vzdát. Do konce čtvrtiny si vybudoval náskok 4 bodů. V tu chvíli jsme rozhodně nepředváděli takový basket, kterým se chceme prezentovat. Po sérii timeoutů jsme alespoň začali lépe bránit a v poločase jsme vyhrávali o bod. Třetí čtvrtina byla celá v naší režii - donutili jsme soupeře ke ztrátám, chodili jsme sami do koše a konečně jsme dali koše i z dálky. V poslední čtvrtině jsme si náskok ohlídali a po zásluze jsme mohli slavit první vítězství!

Za 14 dní náš čekají těžké venkovní zápasy v Hradci Králové a v Trutnově.