4.10.2020
Stoprocentní úspěšnost přinesl první říjnový víkend!
USK Praha vs. BK Havířov 73:69
V sobotu jsme na naší palubovce přivítali tým z Havířova. K zápasu jsme přistoupili koncentrovaně a téměř bez chyb. Proto po necelých 7mi odehraných minutách na tabuli svítilo zaslouženě 21:4 pro nás. V tu chvíli by nikoho nenapadlo pochybovat o naší jasné výhře, nicméně opak byl pravdou. Soupeř začal trestat naše chyby, k tomu se přidala naše nižší úspěšnost střelby a špatná obrana (především 1 na 1) a Havířov začal dotahovat. Druhou čtvrtinu soupeř vyhrál a o poločase jsme šli do šaten pouze s dvoubodobým náskokem. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili velmi solidně, v průběhu třetí čtvrtiny jsme vedli až o 12 bodů, ale opět jsme nechali soupeře, aby se vrátil do hry. Konec zápasu jsme si ohlídali a mohli jsme slavit první výhru v letošní sezóně!
USK Praha vs. SBŠ Ostrava 87:49
Naším nedělním soupeřem byl tým z Ostravy. Už od začátku zápasu bylo jasné, který z týmů bude určovat tempo zápasu. První poločas jsme ovládli jednoznačně v poměru 42:19. V druhém se projevila spokojenost nad výsledkem a polevili jsme především na obranné polovině, neboť za druhý poločas jsme obdrželi 30bodů. Je potřeba hrát zodpovědně celých 40 minut, v těžších zápasech by se nám toto uspokojení mohlo vymstít. Nicméně výsledné skóre 87:49 hovoří jasně pro nás. Do utkání nastoupily všechny hráčky.
Za 14 dní nás čekají první venkovní utkání v Chomutově a v Praze s HB.