1.3.2020
V předposledním dvoukole základní části jsme odcestovali do Chomutova a na Slovanku.

Levhartice Chomutov vs. USK Praha 57:64

Na horké chomutovské půdě jsme chtěli soupeři vrátit listopadovou porážku o 3 body. Do zápasu vstoupily lépe domácí hráčky, které po necelých třech odehraných minutách vedli 8:2. Pak si vzaly slovo naše hráčky, které začaly rychle stahovat manko. V druhé čtvrtině se hrál vyrovnaný basket, který byl spíše obranného rázu, neboť skončil v poměru 7:12 pro nás. Opakem byla třetí čtvrtina, ve které se probudili střelci obou týmů a začaly bodové žně. Do čtvrté části jsme šli s jednobodovým náskokem a proto se očekával dramatický závěr. Naše holky se ničeho nezalekly a dokázaly si vybudovat až 11ti bodový rozdíl, který soupeř ještě do konce zápasu kosmeticky upravil. Konečná výhra 57:64 je velmi cenná, ale i zasloužená!

Basket Slovanka vs. USK Praha 72:67

V neděli jsme narazili na favorita soutěže, pražskou Slovanku. Do utkání jsme vstoupili se zbytečně velkým respektem, který nám svazoval ruce. První body jsme daly až po TCH domácího trenéra. Po celý první poločas jsme hrály ustrašeně. Nástup do druhého poločasu byl naopak velmi solidní, donutili jsme soupeře ke ztrátám a sami jsme zahráli několik protiútoků. Minutu do konce zápasu svítilo na tabuli skóre 69:67 pro domácí Slovanku. V závěru jsme se už nedokázali prosadit a naopak Slovanka si své vítězství pojistila z čáry trestného hodu. Za druhý poločas patří holkám velká pochvala. Škoda, že jsme takto nehrály už v první dvacetiminutovce.

Poslední hrací víkend přivítáme na naší palubovce týmy z Brna, ve kterých si chceme pojistit 2.místo po základní části.