1.12.2019
Díky výhrám proti BK Žabiny Brno a KP Brno se osamostatňujeme na druhém místě v tabulce extraligy U17

BK Žabiny Brno – USK Praha 60:81

Zápasy desátého a jedenáctého kola extraligy U17 jsme odehráli na Moravě. V prvním zápase jsme se střetli s týmem BK Žabiny, který do zápasu nastoupil bez své největší opory a reprezentantky Mikšíkové. I přes tuto absenci Brno předvedlo, především v prvním poločase, velmi dobrý výkon. Brno nastoupilo do zápasu s menší sestavou, a právě obrana menších hráček na pozici 4 a 5 nám dělala velké problémy. V útoku jsme zakončovali s vysokou úspěšností a do poločasu jsme si vybudovali desetibodový náskok. V druhém poločase se náš náskok postupně zvyšoval hlavně díky rychlým protiútokům, kterých jsme byli schopni zahrát hned několik. Do zápasu nastoupilo všech deset hráček a každá z nich odehrála nejméně 11 minut.

KP Brno – USK Praha 58:67

Stejně jako v sobotním, tak i v nedělním zápase se nám povedl vstup do zápasu. Již během první čtvrtiny jsme si vytvořili osmibodové vedení. V prvních pěti minutách druhé čtvrtiny se náš náskok stále zvyšoval až na rozdíl 16 bodů, poté ale přišel velký zlom. KP Brno začalo hrát zónovou obranu, do které jsme se nebyli schopni prosadit a poločasové skóre bylo 30:34. Ve druhém poločase jsme zvládli zahrát několik povedených útoků do zónové obrany a proměnit koše s faulem. Na konci zápasu jsme byli tím šťastnějším týmem, který si mohl připsat za výhru 2 body.