Finálový den MČR

Kadetky U17

Všechny tři medaile z MČR U17 zůstávají v Praze. Nejcennější kov získávají domácí hráčky USK Praha !

Utkání o 3. místo HB Basket : Sokol Hradec Králové 49:42 ( 13: 16, 8.9, 14:5,14:12)

První poločas v režii Hradce Králové, který vynikal agresivní obranou, proti které se pražanky jen těžko prosazovaly a rychlým přechodem do útoku. Druhý poločas HB změnil obranu na zónovou proti které se hradecké lvice jen těžko prosazovaly. Třetí čtrtina tak rozhodla o vítězi v boji o bronz.

Gratulace týmu HB Basket, které bylo velmi bouřlivě hnáno za vítězstvím skandujícími fanoušky.

 

Finále: USK Praha : Basket Slovanka 77:64 (20:13,21:17,16:17,20:17)

Utkání dvou pražských týmů, které se v dlouhodobé soutěži dokázaly vzájemně porazit dalo očekávat velmi vyrovnané utkání.  Před téměř zaplněnou Folimankou to byly domácí hráčky, které byly správně namotivované a od začátku plnily pokyny svých trenérů. Velmi zodpovědná obrana, v útoku trpělivost i kolektivní pojetí bylo jejich hlavní zbraní. Hráčky USK si udělaly náskok již v první čtvrtině a prakticky nenastal moment, že by soupeřkám dovolily snížit náskok, který by ohrozil jejich jízdu za titulem. O vítězství rozhodla také vyšší střelecká produktivita domácích. V dresu USK dnes velmi vynikala Anna Machytková, která dokázala výborně ubránit Fučíkovou a zároveň patřila k nejlepším střelkyním svého týmu.

Slovanka, kterou opět vedla trojice Svatoňová, Brejchová a Fučíková a dnes se k nim přidala i Suchanová, nedokázala najít recept na dobře šlapající tým z USK. Určitě k tomu nemálo přispěla i skvělá atmosféra, kterou domácím i hostujícím hráčkám vytvořili fanoušci.

Body USK: Malíková 18, Zeithammerová 15, Machytková a Špelinová 12, Samouk 10, Žílová 8, Mádlová 2

Body Slovanka: Fučíková 17, Brejchová 14, Svatoňová a Suchanová 12, Falladová 6, Nádvorníková 2

 

Konečné pořadí: 1. místo USK Praha, 2.místo Basket Slovanka, 3. místo HB Basket, 4. místo Sokol  Nilfisk Hradec Králové.

Individulání ocenění: Nejvíce asistencí : Hibalová Jesika ( HB Basket)

Nejlépe doskakující hráčka: Šafránková  Nikola( Sokol HK)

Nejlepší střelec: Fučíková  Monika( Basket Slovanka)

Nejužitečnější hráčka týmu:

Nikola Šafránková ( Sokol HK)

Vejvodová Kateřian (HB Basket)

Savtoňová Lucie ( Basket Slovanka)

Žílová Marie   ( USK Praha)

 

 

 

· ALL STAR pětka Mistrovství ČR kadetek U17

Fučíková Monika  ( Basket Slovanka)

Zeithammerová Kateřina (USK Praha)

Brejchová Eliška  (Basket Slovanka)

Malíková Petra (USK Praha)

Šafránková Nikola (Sokol Nilfisk Hradec Králové)

 

MVP MČR kadetek U17

Nejužitečnější hráčkou se stává hráčka Kateřina Zeithammerová z USK Praha

 

FOTOGALERIEZobrazit celou fotogalerii

Nejbližší zápasy

18/01/20od 00:00 / SH Královka
USK Praha
BK Havířov
19/01/20od 00:00 / SH Královka
USK Praha
SBŠ Ostrava

Tréninky

úterý: Petřiny, 18:30 - 20:00

čtvrtek: Petřiny, 18:30 - 20:00

Aktuální výsledky

BK Strakonice
USK Praha
USK Praha62
BK Strakonice66

AktualityZobrazit vše

14/12
USK poráží Lvice
Poslední zápas v Renomia ženské basketbalové lize před Vánoci odehrál ZVVZ USK Praha v Hradci Králové. Tam se utkal s druhým týmem tabulky, domácími Lvicemi.
13/12
Polovina ELW z pohledu čísel
Středečním utkáním skončila první polovina základní části Euroligy. Podívali jsme se na statistiky uplynulých sedmi kol a na to, jak v nich obstál ZVVZ USK Praha nebo jednotlivé hráčky našeho týmu. V jedné české písničce se zpívá: „…statistika nuda je…“, tak se podíváme, jestli je to pravda.
12/12
Alyssa Thomas
Ve včerejším zápase proti Castors se povedl nejlepší výkon dosavadní euroligové sezóny. Zaznamenala ho naše hráčka Alyssa Thomas. Její fenomenální formu potvrzují i čísla a ta zní: 26 bodů, 18 doskoků, 4 zisky, 3 asistence a 45 užitečnost. Na všechny její body, které zaznamenala za necelých 35 minut, se můžete podívat v tomto článku.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Zápasová premiéra

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA