10.2.2019
Poprvé v sezóně jsme nastříleli v extralize 100 bodů

KP Brno – USK Praha 56:74

Sobotní utkání jsme odehráli proti týmu KP Brno. Vstup do utkání a celá první čtvrtina probíhala podle našich představ. Do druhé čtvrtiny jsme vstupovali s vedením 15:26. Druhá čtvrtina již tak růžová nebyla. Hráčkám z Králova Pole se podařilo, především díky střelbě za tři body, náš jedenáctibodový náskok stáhnout na rozdíl jednoho bodu. To vše stihly za čtyři odehrané minuty ve druhé čtvrtině. Ve zbývajících šesti minutách jsme vzali otěže do vlastních rukou a ze stavu 29:30 jsme soupeřkám odskočili na rozdíl desti bodů před poločasovou přestávkou. Na začátku třetí čtvrtiny se soupeřkám ještě podařilo snížit náš náskok na 7 bodů, ale my jsme měli zápas pevně ve svých rukou. Konečné skóre zápasu bylo 56:74.

BK Žabiny Brno – USK Praha 72:100

Konečné skóre zápasu s pátým týmem tabulky vůbec neodpovídá vyrovnanému průběhu zápasu. První čtvrtina nabídla přestřelku obou týmů v útoku a skóre po první čtvrtině bylo 25:24 ve prospěch týmu z Brna. Ve druhé čtvrtině se nám podařilo zlepšit hru v obraně a vytvořili jsme si sedmibodové vedení. Rozuzlení zápasu přišlo až ve čtvrté čtvtině, kterou se nám podařilo vyhrát 6:24, především díky zlepšené hře v obraně. Za pochvalu stojí 27 asistencí, které si na své konto připsala Kateřina Zeithammerová během víkendových zápasů.