12.2.2018
Důležité vítězství proti Spartě a týmu Strakonic

USK Praha - BA Sparta 70:58

V sobotu 10.2.2018 jsme na domácí palubovce hostili pražský tým BA Sparta Praha. Do začátku zápasu jsme vstoupili vlažně a potřebovali jsme nějaký čas, než jsme si zvykli na rychlý a tvrdý basket ze strany Sparty.  Utkání bylo po většinu času vyrovnané a až v průběhu 3. čtvrtiny jsme nad zápasem „přebrali otěže“.  V zápase jsme měli problém s počtem faulů. Během prvních 5 minut utkání jsme měli 5 faulů a umožnili tak soupeři vše dostřelovat z trestných hodů (TH). Sparta výhodu trestných hodů využila (14/10), což bohužel nemůžeme říct o nás. Velmi špatná úspěšnost TH (22/10), 45,5% se na průběhu utkání značně podepsala. Ovšem díky své agresivitě, důrazu v obraně, chuti vyhrát a díky „jednoduchým bodům“ jsme se postarali o to, že konečný stav zápasu 70:58 svítil na tabuli v náš prospěch. Velmi důležitá výhra, která nás přiblížila k tomu, abychom si „grand finále“ zahráli na Královce. Střelecky nás se svými 25 body podržela Kateřina Zeithammerová. Pochvalu za agresivní obranu a nasazení si také zaslouží Ping Liová.

USK Praha - BK Strakonice 76:44

V neděli 11.2.2018 jsme do utkání opět nevstoupili nejlépe. Zdá se, že začátky utkání nejsou náš šálek kávy. Tým BK Strakonice přijel s mladšími hráčkami, které nás potrápily a hrály vyrovnané utkání do poločasu, kde rozdíl byl pouhých 11 bodů. S třetí čtvrtinou přišla i nová chuť do hry a zlepšili jsme některé věci, které nás trápili v první půlce (odstupování ze slabé strany, hra 1x1 a celkově organizace hry). V tomto utkání jsme byli oslabeni o M. A. Machytkovou, která si v sobotním utkání zranila kotník. V druhé půlce utkání dostaly prostor ve hře všechny hráčky a některé z nich využily své minuty na 200%, jako například Tea Samouk, která se navíc se svými 19 body stala nejlepší střelkyní zápasu. Další důležitá výhra, která se počítá!