26.11.2008
Tento víkend jsme odehráli první dvě domácí utkání v letošním ročníku 1. dorostenecké ligy. Soupeřem nám byla děvčata ze Strakonic a doposud neporažené družstvo z Benešova.

BK Junior – BK Strakonice „B“ 73:45 (20:14, 16:0, 11:20, 26:11) Body: Vrkočová 17, Suchá 14, Vacková 13, Dolistová 9, Borovenová, Srostlíková a Effangová po 4, Motlová a Hupková po 3, Matulková 2. Trojky:3 TH: 24/12 Do sobotního utkání naše hráčky vstoupily velmi vlažně a po šesti minutách hry prohrávaly devítibodovým rozdílem 5:14. Následoval time-out a důrazná promluva k hráčkám a k jejich přístupu ke hře. Na hrací plochu se pak vrátil úplně jiný tým, který agresivní obranou po celém hřišti nedovolil soupeři do poločasu ani jednou skórovat a vyhrál toto 14-ti minutové období v poměru 31:0! Po poločase se opět opakoval začátek prvního dějství. Opět špatná koncentrace a spousta chyb v obraně dala soupeři ještě naději na zvrat v utkání. Třetí čtvrtinu tak soupeř vyhrál v poměru 20:11. Poslední dějství však patřilo výhradně domácímu celku, který pochopil, že bez důsledné obrany a plné koncentrace na utkání se vyhrát nedá. Během čtyř minut vzalo domácí družstvo poslední naděje soupeři a s přehledem vyhrálo utkání v poměru 73:45. BK Junior – BC Benešov 52:64 (21:9, 9:21, 8:12, 14:22) Body: Suchá 14, Plačková 11, Vrkočová a Borovenová po 6, Matulková, Effangová a Dolistová po 4, Srostlíková 3. Trojky:3 TH:31/13 Nedělní utkání pro nás začalo vyvíjet velmi dobře. V první čtvrtině jsme doposud neporažený tým soupeře překvapili a jednoznačně ji vyhráli 21:9. V dalších částích utkání jsme ale bohužel tahali za kratší konec. Hostující tým nasadil zónovou obranu a naše družstvo si nedokázalo s ní poradit. Zejména nepřesná střelba ze střední a trojkové vzdálenosti byla důvodem porážky. Zápas se lámal ve třetí čtvrtině, kdy jsme našli recept, jak tuto obranu rozebrat a najíždět pod koš, ale zklamaly nás také trestné hody, které byly hodně žalostné.(31/13). Byl to náš první zápas, kdy jsme se potkali s touto obranou, a věříme, že soupeři oplatíme porážku na jejich palubovce. Příští kolo zajíždíme k favoritovi soutěže do Liberce a týmu z první čtyřky České Lípy. Výsledky a tabulka: http://www.cbf.cz/supp/rozpis.php?p=763 Jan Čechovský, Vlaďka Běhalová