9.11.2008
O víkendu jsem odehráli další dvě kola ligy starších dorostenek. Zápasů se zúčastnily tyto hráčky USK: Řezníčková Eliška, Borovenová Nella, Effangová Pamela, Srostlíková Zuzana, Vrkočová Martina, Suchá Barbora a Matulková Tereza.

TJ AŠ Mladá Boleslav - BK Junior 47:73 (10:18, 12:12, 17:22, 8:21) Body: Řezníčková 19, Dolistová 15, Borovenová 11, Suchá 7, Motlová 6, Kohoutová a Srostlíková po 4, Effangová 3, Vrkočová a Matulková po 2. TH:23/10 Trojky:3 V sobotním utkání se víteztví nerodilo snadně. Už při rozcvičování bylo vidět, že proti vysokým hráčkam z Mladé Boleslavi to nebude jednoduché. Do první čtvrtiny náš tým vstoupil dobře a vyhrál ji rozdílem osmi bodů. V druhé a třetí čtvrtině byla hra velice vyrovnaná. Na straně soupeře nás nejvíce trápila kapitánka domácího celku Šulcová, která měla velice vysokou úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti. Dalším problémem byl obranný doskok. Vysoké pivotky soupeře posbíraly příliš mnoho míčů pod naším košem. Rozhodující náskok se nám podařilo vybojovat v poslední minutě třetí čtvrtiny a ve čtvrté čtrvtině. Osobní obranou po celém hřištíi jsme soupeřovi sebrali spousty míčů a následné rychlé útoky proměnili v náš prospěch. Tuto pasáž hry jsme vyhráli 27:8 a zlomili tak definitivně odpor soupeře. BK Brandýs n.L. - BK Junior 42:76 (8:25, 16:10, 10:22, 8:19) Body: Řezníčková 23, Suchá 16, Matulková a Srostlíková 7, Dolistová 6, Vrkočová 5, Borovenová, Effangová a Kohoutová po 4. TH: 28/17 Trojky:1 V nedělním utkání se nám podařil výborný začatek hlavně díky obranné fázi a následným rychlým protiútokům. První čtvrtinu náš tým vyhrál s přehledem 25:8. Ve druhé čtvrtině utkání soupeř přitvrdil v obraně. Spousta nedotažených košů a špatná koncentrace způsobila, že jsme tuhle čtvrtinu o šest bodů prohráli. Naštěstí po poločase převzaly naše hráčky zápas do svých rukou a s přehledem vyhrály druhou půlku utkání v poměru 41:18. Holkám gratulujeme k úspěchu a přikládáme pochvalu za příkladnou bojovnost v obou utkáních. Jan Čechovský, Vlaďka Běhalová Výsledky a tabulku najdete na: http://www.cbf.cz/supp/rozpis.php?p=763