2.11.2008
Ve 3. a 4. kole extraligy mladších dorostenek náš tým zavítal na půdu Slovanky Praha a Sokolu Nusle.

Basket Slovanka – USK Praha 56:54 (23:14, 7:14, 12:8, 14:18) Body: Vyoralová 14, Selucká 13, Borovenová 9, Řezníčková 7, Effangová a Plačková po 3, Matulková a Zavřelová po 2 a Jalamudisová 1. Trojky:2 TH:36/20 Vstup do sobotního utkání nám vůbec nevyšel. Po dvou a půl minutách hry svítilo na ukazateli 10:3 pro domácí družstvo. Následovaly čtyři trestné hody pro náš tým a třetí trojka v pořadí od domácí Severové. V následném oddechovém čase jsme hráčkám vytkli nekoncentrovaný přístup k obraně. Poté se naše obranná činnost zlepšila a do poločasu se nám podařilo dohnat soupeře na rozdíl dvou bodů. Nástup do druhé poloviny utkání byl opět slabý, soupeře jsme pustili až na devítibodový rozdíl. Tento náskok si soupeř udržoval až do osmé minuty posledního dějství. Náš tým se v závěru ještě pokusil zvrátit stav utkání ve svůj prospěch, ale bohužel se nám to nepodařilo a prohráli jsme tak s bojovnějším týmem Slovanky o dva body. Sokol Nusle – USK Praha 58:74 (20:22, 16:13, 17:22, 5:17) Body: Vyoralová 32, Selucká 16, Borovenová 7, Řezníčková a Jalamudisová po 5, Plačková 3, Zavřelová, Effangová a Vrkočová po 2. Trojky:1 TH:43/29 V nedělním utkání se na palubovce Sokolu Nusle představil mnohem bojovnější a odhodlanější tým USK. První vítězství týmu se však nerodilo snadně. Od prvních minut jsme se se soupeřem přetahovali o každý bod. V náš prospěch hrál velký počet faulů na straně domácích. Vítězství se začalo rýsovat v závěru třetí čtvrtiny, kdy se nám podařilo šňůrou dvanácti bodů vymazat soupeřův náskok. Po třetí čtvrtině tak bylo skóre 57:53 v náš prospěch. Ve třetí a čtvrté minutě poslední části přišel soupeř o dvě vyfaulované podkošové hráčky a tím jsme zlomili veškerý odpor Nuslí a poslední čtvrtinu vyhráli v poměru 17:5. Hráčky po zásluze vybojovaly první vítězství. Doufáme, že náš tým se touto výhrou psychicky zvedne a že bude pokračovat v dobrém výkonu za čtrnáct dní na domácí palubovce, čekají nás týmy Sparta Praha a Lokomotiva Karlovy Vary. Vladimíra Běhalová, Jan Čechovský