30.10.2008
V letošním ročníku ligy starších dorostenek máme možnost hrát společně s týmem BK Junior. Naše mladší dorostenky, tak můžou získávat potřebné herní zkušenosti i v této soutěži. Prvního dvojzápasu se zúčastnili Martincová Andy, Martincová Míša, Srostlíková Zuzu, Řezníčková Elíza, Effangová Pamča, Vrkočová Marťa a v sobotu taky Matulková Terka

BA Sparta „B“ – BK Junior 69:77 (17:16, 13:23, 22:19, 17:19) Body: Dolistová 19, Řezníčková 17, Effangová 11, Matulková 10, Srostlíková a Vrkočová po 6, Kohoutová 3, Martincová M. a Hupková po 2, Gospodinová 1. Trojky:4 TH: 37/25 Aritma Praha – BK Junior 64:63 (14:9, 19:15, 15:12, 16:27) Body: Řezníčková 15, Effangová 9, Gospodinová a Srostlíková po 8, Vrkočová 7, Kohoutová 6, Martincová M. 4, Dolistová a Martincová A. po 3. Trojky:4 TH:20/13 V sobotu a v neděli jsme nastoupili k prvním dvěma utkáním v lize starších dorostenek. Tuto soutěž hrajeme společně s týmem BK Junior, který nás požádal o pomoc, jelikož má pouze 5 aktivních hráček. Před tímto dvojzápasem nebyl žádný společný trénink, tak se hráčky poprvé setkaly až na sobotním utkání. Oba zápasy spíše připomínaly hokejové utkání, kdy se hráčky pravidelně střídaly po pětkách. Jedna celá pětka USK a pak 4 hráčky z Kralup společně s Andy a Míšou. Trošku nás mrzí nedělní prohra o bod s Aritmou Praha. Od začátku utkání si soupeř udržoval náskok, který ve třetí čtvrtině dosáhl 16 –ti bodů. Naše hráčky proti značně vyššímu a staršímu soupeři měly až přílišný respekt. Celé utkání jsme od hráček požadovali, ať přitlačí v obraně na jednoznačně pravoruké hráčky soupeře. Tuto trenérskou radu začaly holky na hříšti aplikovat až ve čtvrté čtvrtině, kdy velmi agresivní osobní obranou získaly spoustu míčů a tento úsek hry vyhrály rozdílem 11 –ti bodů. Škoda, že jsme neměli ještě minutu k dobru a nepředvedli tak dokonalý obrat v utkání. Spolehlivé výkony předvedla Eliška Řezníčková autorka 32 bodů a Effangová Pamela 20. Dobrým výsledkem je také skoro 70% úspěšnost trestných hodů. Jan Čechovský, Vladimíra Běhalová