8.10.2008
Naše družstvo se 4.-5. října 2008 zúčastnilo a zároveň pořádalo turnaj SCM. Sehráli jsme 3 utkání s kvalitními soupeři z Hradce, Brna a Slovanky Praha.

USK Praha „A“ – Sokol Hradec Králové 53:87 (18:17, 11:24, 11:28, 13:18) Body: Zavřelová 12, Plačková 10, Řezníčková 8, Jalamudisová 7, Vyoralová 6, Pudláková 4, Vrkočová 3, Effangová 1 TH: 23/11 Trojky:2 V předehrávaném utkání turnaje SCM, jsme drželi se soupeřem krok jen v první čtvrtině. V následujících dějstvích byl pro nás největší problém návrat do obrany a obranný doskok. Soupeř nás také předčil v proměňování střeleckých pokusů ze střední a trojkové vzdálenosti (5 trojek). USK Praha „A“ – Basket Slovanka 90:60 (25:13, 17:17, 20:19, 28:11) Body: Vyoralová a Řezníčková po 16, Pudláková a Selucká po 13, Matulková 8, Vrkočová a Zavřelová po 6, Borovenová 5, Fockeová 4, Plačková 3 TH: 24/12 Trojky:4 V prvním utkáním v sobotu se nám dařilo podstatně lépe. Oproti čtvrtečnímu utkání jsme zlepšili hru pod košem, důkazem je 16 bodů Elišky a 13 bodů Kamily. Obranná fáze byla také o něco lepší, a tak jsme mohli těžit z následných rychlých protiútoků. Porazili jsme tak Slovanku i ve druhém našem vzájemném utkání o 30 bodů. USK Praha „A“ – Gambrinus Brno 72:85 (15:27, 11:21, 22:19, 24:18) Body: Pudláková 17, Vyoralová 15, Selucká 11, Řezníčková 10, Plačková 7, Fockeová 5, Matulková, Srostlíková a Zavřelová po 2 TH: 34/21 Trojky:1 Odpoledne naše hráčky odehrály poslední utkání proti Gambrinusu Brno. Tentokrát nám nevyšel vstup do utkání a první dvě čtvrtiny jsme doslova odchodili. Poločas tedy skončil o 22 bodů v náš neprospěch. V dalších dějstvích jsme zlepšili pohyb na útočné polovině a srovnali tak hru. V závěru 4. čtvrtiny se nám ještě podařilo stáhnout výsledek na -8 bodů, ale na víc jsme již nestačili a celkově prohráli o 13 bodů. Našim největším problémem na celém turnaji byla obranná fáze. Slabý tlak na hráče s míčem, špatný odstup ze slabé strany a nejvíce nás trápil obranný doskok. Několikrát jsme se na turnaji potkali s tím, že soupeř měl mnohdy až 5 střeleckých pokusů v jednom útoku. Celkově jsme obsadili třetí místo za prvním Hradcem a druhým Gambrinusem. Příští zápasy: 1. a 2. kolo extraligy mladších dorostenek 18.10. KARA Trutnov – USK 19.10. Sokol Hradec Králové - USK Trenéři: Vlaďka Běhalová, Jan Čechovský