2.7.2020
Nedohraná sezóna a přesto hromada zkušeností.

Do sezóny 19/20 jsme vstupovaly s družstvem, ve kterém byly jen 4 dorostenky a zbytek tvořily hráčky U15 (2005). Dorosteneckou ligu hrajeme hlavně proto abychom sbíraly zkušenosti a nezaskočil nás přechod do dorosteneckých kategorií. V některých zápasech (hlavně proti severočeským týmům) byl znát věkový rozdíl a tím i výškový a váhový. Holky se ale i s tímto hendikepem popraly poměrně úspěšně.

Zápas od zápasu bylo vidět, že se holky přestávají bát a zkušenosti z dorostenecké ligy jsme dokázaly prodat v žákovské kategorii. I když jsme v základní části dokázaly vyhrát jen dvakrát (Poděbrady, Děčín), výsledky a předvedená hra se zlepšovala. Až příliš byla vidět v některých utkáních absence klíčových hráček (viz. odveta proti Poděbradům na domácí půdě). V takových zápasech jsme marně hledaly hráčku, která by to "chtěla vzít na sebe" a strhnout ostatní k odvážnější hře.

Přesto, že sezóna nebyla dohrána, ukázala nám možnosti jednotlivých hráček. Holky si vyzkoušely co obnáší dorostenecký basket a douhám že se řádně připravily na nadcházející sezónu.

Holkám, které se rozhodly nepokračovat, přejeme hodně štěstí a úspěchů v jejich dalším životě.

A my, co pokračovat budeme, se velmi těšíme na další sezónu (snad již nijak nepoznamenanou koronavirem).

Přijďte nás od září podpořit.

Těšíme se vás.

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

7.
kvě
70
59
BCM Sokolov
USK Praha B
6.
kvě
73
74
BC Slaný
USK Praha B

Tabulka

1.
BK Klatovy
38
2.
Tygři Praha B
33
3.
USK Praha B
31
4.
BCM Sokolov
30
5.
DBaK
26
6.
BC Slaný
22

Tréninky

Trenéři

Lucie Luxová
Lenka Hradilová
Monika Hradilová