2.7.2020
Nedohraná sezóna a přesto hromada zkušeností.

Do sezóny 19/20 jsme vstupovaly s družstvem, ve kterém byly jen 4 dorostenky a zbytek tvořily hráčky U15 (2005). Dorosteneckou ligu hrajeme hlavně proto abychom sbíraly zkušenosti a nezaskočil nás přechod do dorosteneckých kategorií. V některých zápasech (hlavně proti severočeským týmům) byl znát věkový rozdíl a tím i výškový a váhový. Holky se ale i s tímto hendikepem popraly poměrně úspěšně.

Zápas od zápasu bylo vidět, že se holky přestávají bát a zkušenosti z dorostenecké ligy jsme dokázaly prodat v žákovské kategorii. I když jsme v základní části dokázaly vyhrát jen dvakrát (Poděbrady, Děčín), výsledky a předvedená hra se zlepšovala. Až příliš byla vidět v některých utkáních absence klíčových hráček (viz. odveta proti Poděbradům na domácí půdě). V takových zápasech jsme marně hledaly hráčku, která by to "chtěla vzít na sebe" a strhnout ostatní k odvážnější hře.

Přesto, že sezóna nebyla dohrána, ukázala nám možnosti jednotlivých hráček. Holky si vyzkoušely co obnáší dorostenecký basket a douhám že se řádně připravily na nadcházející sezónu.

Holkám, které se rozhodly nepokračovat, přejeme hodně štěstí a úspěchů v jejich dalším životě.

A my, co pokračovat budeme, se velmi těšíme na další sezónu (snad již nijak nepoznamenanou koronavirem).

Přijďte nás od září podpořit.

Těšíme se vás.

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

10.
dub
75
43
Sokol Nusle
USK Praha B
9.
dub
52
70
USK Praha B
Sokol Nusle

Tabulka

1.
Loko Karlovy Vary
20
2.
Sokol Nusle
17
3.
Bižuterie Jablonec n.N.
16
4.
USK Praha B
13
5.
HB Basket B
13
6.
Válečnice Děčín
11

Tréninky

úterý
Petřiny 18:30-20:00
čtvrtek
Petřiny 18:30-20:00

Trenéři

Ivana Hradilová
Lenka Pajkrtová