21.11.2016

Ve čtvrtek na státní svátek odehrály hráčky USK B ( tým složený z děvčat U15 a doplněný dvěma 2001) na Královce utkání s BC Kolín. O víkednu je pak čekala dvě utkání s družstvem z Brandýsa.

USK Praha B: BC Kolín

58:56 (6:12, 16:17, 19:14, 17:13)

Vstup do utkání se nám vydařil v 5.minutě jsme vedly 6:0, jenže potom jsme přestaly hrát v utoku, polevily jsme v obraně a dovolily soupeřkám vyhrát čtvrtinu 12:6. Druhá čtvrtina byla podstatně vyrovnanější, holky přitvrdily v obraně a začalo se dařit i střelecky. V druhé půlce holky podaly výborný výkon, díky soustředěné obraně a velké bojovnosti se nám podařilo otočit výsledek a vítězstí si udržet. Holky zaslouží velkou pochvalu za přístup a předvedený výkon.

Body: Machytková 15, Nováková 14, Gurtlerová 8, Drbohlavová 7, Petráňová a Blažková 6, Vaňková 2.

Víkend jsme odehrály dvojičku utkání s BK Brandýs. V sobotním utkání jsme nastoupily bez typické rozehrávačky (chyběla Blažková i Nováková) , k dispozici byla 4 křídla a šet pivotek, když tým doplnila Barča a Sára věkem U14.

První čtvrtina byla celkem vyrovnaná, pak jsme se začaly trápit v utoku a soupeřky nás jednoduše přehrávaly, chyběl nám návrat do obrany a tak jsme dostaly spoustu bodů z rychlých protiútoků.

BK Brandýs: USK Praha

95:45 ( 18:13, 31:10,20:9,26:13)

Body: Machytková 20, Kapková 7, Gurtlerová 6, Drbohlavová 6, Spelinová 4, Kociánová 2

USK Praha : BK Brandýs

56:63 (22:11, 12:14, 10:21, 12:17)

Naprosto rozdílné utkání příchod Blažkové a Novákové zcela změnil náš herní projev. Výborný začátek v 9.minutě jsme vedly 20:7, pak jsme dovolily brandýským chytnout střelecky. Rozhodující byla třetí čtvrtina, kdy jsme se nemohly trefit do koše a naopak jsme dovolily soupeřkám jednoduché koše opět z rychlých protiútoku.Celkově jsme se v utoku trápily hrály málo kolektivně, chybělo nasazení a touha vyhrát, tak jak to holky předvedly proti Kolínu

Body: Machytková 16, Nováková 13, Gurtlerová 11, Drbohlavová 10, Kubátová 4, Blažková 2.