16.10.2009
"Béčko" mladších dorostenek odstartovalo svoji soutěž (1. liga ) vítězně. Pro letošní sezónu bude družstvo složeno zejména ze starších žákyň a cílem je udržení v soutěži a nasbíraní cenných zkušeností.

TJ Slovan Litoměřice - USK Praha B 65:101 (20:20, 15:25, 5:24, 25:32)

Body: Strnadová 34, Kylarová 20, Míková 14, Červenková 11, Kopecká 8, Zelenková 7, Škripecká 5 a Hercíková 2 body.
TH: 19/15
Trojky: 2

Začátek sobotního utkání byl v režii soupeřek, které naše družstvo překvapily zónovým presinkem. Po pěti minutách nám soupeř odskočil až na rozdíl deseti bodů. Naštěstí naše družstvo našlo recept, jak překonat tuhle obranu a ještě v první čtvrtině náskok stáhlo. Další dvě dějství byla v režimu USK, ktéré se prosazovalo především z rychlých protiútoků a ze hry podkošových hráček. V poslední čtvrtině děvčata ztratila koncentraci (hlavně v obraně) a výsledkem bylo divoké skóre 32:25 z našeho pohledu.

BK DE Prosek B - USK Praha B 78:101 (13:26, 20:32, 21:20, 24:23)

Body: Kylarová 23, Hořejší 22, Kulhánková 10, Brányiková 9, Míková, Kvapilová a Strnadová po 6, Benešová 5, Červenková, Kopecká a Škripecká po 4 a Zelenková 2body.
TH:31/20
Trojky:1

V neděli se naše družstvo mohlo opírat, stejně jako domácí celek, o tři pendlující hráčky z extraligy. Náš tým posílil o Báru Hořejší, Verču Kulhánkovou a Věrku Kvapilovou. O výsledku utkání jsme prakticky rozhodli v prvním poločase, když jsme se hlavně prosazovali z pod koše a zahráli jsme více úspěšných rychlých protiútoků než soupeř. Do druhého poločasu jsme zapojili všech dvanáct hráček a v poklidu si dokráčeli k druhému vítězství.