28.9.2022

USK Praha - HB Basket 57:70

O osudu utkání rozhodla první polovina zápasu. HB zaslouženě bere vítězství. Bez nasazení, bojovnosti – bez obrany, komunikace. Týmu se může nedařit, nemusí mít výkonnostně na tým soupeře, ale prohrávat tím, že budete hráčky prosit, aby šly v nasazení, tak to se u sportu jen tak nevidí. Prohrát můžete, ale s pocitem, že jsme tam nechaly vše. Řešení kdo má hrát, hlídání minut či bodů – pořád je basketbal kolektivním sportem, pokud někdo prioritně řeší tyto věci, měl by jít bojovat někam sám za sebe a dělat individuální sport. Chceme, vycházet z obrany – za první dvě čtvrtiny tam nebylo ani náznakem to, čím se chceme  prezentovat.

V druhé polovině jsme se mírně zvedly. Dostaly jsme se až na 6 bodů od soupeře. Bohužel nás opět zlomilo neproměňování vyložených šancí a tak jsme se navíce nezmohly.

Jsme zklamané přístupem, stydíme se za předvedený výkon, vše co se dělá s hráčkami na trénincích – vše naopak. Jednoduchou, minimální taktiku – nedodržujeme jak z hlediska útoku, tak obrany. Tým je velmi mladý, všichni jsou na stejné startovací čáře, nejsou zde individuality – proto se musíme opírat o týmovost, chemii v týmu, bojovnost, nasazení – zatím se nám to nedaří. Pevně věříme, že si to tým i fanoušci uvědomí a nebudeme individualisti. Potenciál tým rozhodně má.

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

10.
pro
Levhartice Chomutov
USK Praha
11.
pro
Sluneta Ústí n.L.
USK Praha

Výsledky

20.
lis
58
51
BK Strakonice
USK Praha
17.
lis
73
64
HB Basket
USK Praha

Tabulka

1.
Levhartice Chomutov
17
2.
Tygři Praha
15
3.
HB Basket
13
4.
USK Praha
11
5.
BK Strakonice
11
6.
Basket Slovanka
10
7.
Sluneta Ústí n.L.
10

Tréninky

Trenéři

Jana Klečková
Lucie Kůželová