3.10.2021
Z Moravy vezeme jedno vítězství, jednu porážku o koš.

BK Havířov - USK Praha 70:68

V sobotu jsme zavítaly na půdu, zatím neporaženého týmu - Havířova. Vstup do utkání byl velmi vlažný, bez nasazení. Přesto jsme s týmem soupeře držely krok. Po taktické stránce jsme nezvládly ubránit hlavní oporu soupeře - Kubíčkovou. Zatížila naše kontokto 33 body. Ač jsme měly výškovou převahu, nedokázaly jsme jí využít a to ani ve vyložených šancích. Do vedení nás vrátila pár minut před koncem Barbora Váchová, která jako jediná našla odvahu jít 1:1 a prosazovat se. Bohužel závěr utkání ovlivnilo zranění kolene právě Barbory Váchové. Přes 6-bodové vedení pár minut před koncem jsme se opět vrátily ke hře z první poloviny utkání. Bez nasazení, komunikace, v obraně jsme takticky úplně vyhořely. Bohužel se nenašla hráčka, která by chtěla vzít závěr utkání do vlastních rukou, která by se nebála zahrát 1:1 (5 faulů soupeře), která by vytvořila pozici pro svoji spoluhráčku.

Báře - Váchyně přejeme brzké uzdravení.

SBŠ Ostrava - USK Praha 70:81

Velmi dobrý vstup do utkání. Od první minuty jsme diktovaly tempo hry a krásnými akcemi, dirigovanými Nikolou Zdeňkovou jsme zaslouženě vedly. Minimálně 35 minut utkání jsme hrály do zónové obrany. Přesto jsme našly recept, i přes naše mladé hráčky na palubovce. Pochvalu zaslouží Karolína Petlanová (26 bodů) i Ema Franková, které se k utkání postavily čelem a zasloužené vedení bylo i jejich zásluhou. Bohužel jsme si vybraly opět slabší chvilku. Přestaly jsme aktivně hrát, ztrácely jednoduché míče. Soupeř se dotáhl až na 6 bodů. Tentokrát jsme nepřipustily obrat v utkání, ustály krizi a zaslouženě vyhrály.