20.4.2009
O víkendu pokračovalo play-off extraligy starších dorostenek a naše děvčata na domácí palubovce úspěšně bojovaly o naději postoupit na MČR, když se nám podařilo vyrovnat serii s favoritem z Trutnova na 2-2! Rozhodující utkání se hraje nyní ve středu na palubovce soupeře.

Sobotní utkání začalo z naší strany značně nervózně, kdy se nám nedařilo proměňovat jasné střelecké pozice v útoku a následně nebyl ani optimální návrat do obrany, kdy soupeř většinu svých bodů obstarával z rychlých protiútoků. Přesto byl poločas výsledkově vyrovnaný a do šaten jsme nakonec odcházely se čtyřbodovým vedením. Po poločasovém uklidnění jsme nastoupily do 3. části utkání s velkým odhodláním a po skvělém výkonu na obou polovinách hřiště jsme si vytvořily rozhodující náskok, když jsme tuto čtvrtinu vyhrály 33:14. Tento náskok jsme si již dokázaly pohlídat a výsledkem bylo jasné vítězství a snížení skóre zápasů na 1-2. Do nedělního utkání jsme vlítly doslova jako uragán a soupeře jsme evidentně zaskočily rychlou přesnou hrou v útoku a i pozornou obranou, kdy jsme vyhrály 1. čtvrtinu 31:8 a tím si vytvořily rozhodující náskok. Soupeř ještě ve druhém poločase zabojoval a snížil stav na rozdíl 6-ti bodů, ale blíž jsme ho k sobě nepustily a dobře zvládnutým závěrem jsme uhájily zasloužené vítězství a vynutily si tak rozhodující 5. zápas, kdy se rozhodne o postupu mezi nejlepší 4 celky extraligy starších dorostenek. USK Praha - KARA Trutnov 91:73 (19:19, 18:14, 33:14, 21:26) Body: Selucká Kamča 23 (9/7), Vyoralová Terka 22 (2x3, 11/8), Elhotová Kája 15 (3x3), Jůzová Barča 9 (2/1), Pudláková Renďa 6 (2x3), Plačková Aneta 6 (2/2), Gotthardtová Pája 4, Žiláková Nikča 3 (4/3), Borovenová Nella 2 (2/2), Kozáková Léňa 1 (2/1) USK Praha - KARA Trutnov 80 : 71 (31:8, 17:23, 13:20, 19:20) Body: Vyoralová Terka 20 (2/2), Elhotová Kája 17 (5/3), Pudláková Renďa 15 (1x3, 4/2), Gotthardtová Pája 8 (10/6), Selucká Kamča 7 (2/1), Jůzová Barča 6 (4/4), Žiláková Nikča 5 (6/3), Kozáková Léňa 2 (4/2)