18.3.2009
V závěrečné fázi základní části extraligy starších dorostenek nás čekala 4 domácí střetnutí, ve kterých se nám podařilo 3x uspět a díky tomu jsme se posunuly na konečné 5. místo. Ve čtvrtfinále playoff se střetneme s týmem BK Trutnov, který po většinu základní části figuroval na 2. místě tabulky za suveréním Hradcem Králové.

V posledním týdnu jsme přivítaly na své palubovce celky BK Strakonice, BK Pardubice, OSK Olomouc a Sokola Nusle. Ve čtvrteční dohrávce odloženého utkání se Strakonicema se nám vůbec nepovedl první poločas utkání, kdy jsme podaly hlavně v obraně katastrofální výkon. Nástupem do 3. čtvrtiny jsme zrychlily naší hru, výrazně vylepšily obranu a tím si vytvořily až desetibodový náskok, který jsme držely až do 8.minuty 4. čtvrtiny. Pak však přišel nepochopitelný výpadek, zbytečné zmatkování a ztráty míče na vlastní polovině, čehož hostující hráčky využily ke srovnání stavu a poslaly tak utkání do prodloužení. V tom se oba celky střídaly ve vedení, které jsme nakonec díky ubráněnému poslednímu útoku udržely a vyhrály jsme o bod 86:85. V dalších víkendových zápasech jsme se utkaly s posledním celkem soutěže pardubicemi a OSK Olomouc, které proti nám šlo o postup do Playoff, který by jim zajistila pouze výhra nad námi. V obou utkání jsme střídaly všech 11 hráček, každá dostala stejnou porci minut a ani s jedním soupeřem jsme neměly větší problémy a vtyto výhry nám tak zajistily konečné 5. místo v dlouhodobé části. Úterní utkání se Sokolem Nusle pro nás již bylo pouze utkáním z povinnosti, které nemohlo nic změnit na našem postavení v tabulce a soupeři pro playoff. Bohužel podle toho utkání také vypadalo a po nudném průběhu a nízkém tempu jsme svému soupeři podlehly.