17.2.2009
O tomto víkendu pokračovala extraliga starších dorostenek a naše děvčata zajížděla na palubovky soupeřů - týmů Sokolova a Sparty. Po předchozích nezdarech jsme nutně potřebovaly 2 výhry pro potvrzení účasti v playoff a vylepšení stávající 8. příčky v tabulce. Úkol se nám i přes drobné nepříjemnosti s dopravou podařilo splnit.

V sobotu nás cestou do Sokolova zabrzdilo kouřící auto pana Plačka, díky tomu jsme k utkání dorazily až 20 před úvodním rozskokem. Začátek utkání byl i díky tomu trochu ospalejší, ale přibližně po 5. minutách hry jsme si vytvořily mírný náskok, který jsme postupně navýšily na 12 bodů a bez problémů jsme ho kontrolovaly až do konce utkání, když jsme do rotace zapojily všech 10 hráček, které jsme měly k dispozici. Do nedělního utkání jsme nastoupily s touhou odčinit domácí jednobodovou prohru se stejným soupeřem. Začátek utkání byl z naší strany zbytečně nervozní, když jsme 3 minuty nebyly schopné dát koš a prohrávaly jsme 0:7. Po timeoutu se však vše zklidnilo, chytly jsme se v útoku a zlepšenou obranou jsme se dostávaly do rychlých protiútoků, které nám zajistily 10-ti bodové poločasové vedení. Ve 3. čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil, na obou stranách převládaly obrany nad útoky a vyýsledkem bylo navýšení náskoku na 13 bodů. V poslední čtvrtině jsme však opět zaznamenaly bodový útlum, soupeř trpělivou hrou dotahoval, když snížil až na rozdíl 4 bodů 2,5 minuty před koncem. V tu chvíli však přišla uklidňující střela za 3 body z rukou Terky Vyoralové a závěr jsme si již dobře zvládnutou taktickou hrou dotáhly do sedmibodového vítězství. Za zmínku stojí neuvěřitelné rozdíly v pískání rozhodčích, kdy v sobotu v Sokolově rozhodčí Podubecký a Ježek podali velmi dobrý výkon, naopak nedělní rozhodování pánů Henčla a Svobody bylo naprosto katastrofální a jejich výkon dost negativně přispěl k nervóznímu průběhu utkání, kdy hráčky obou družstev nevěděly, co si mohou a nemohou dovolit.