8.12.2008
O víkendu jsme v extralize starších dorostenek opět zajížděly na palubovky soupeřů a podařilo se nám přivést 2 cenné výhry.

Od sobotního utkání v Olomouci se očekával velký boj a vyrovnané utkání, což se nakonec bezezbytku potvrdilo. Olomouc si po celé utkání udržovala mírný náskok, když se našim hráčkám bohužel nedařilo na obranné polovině hřiště, zejména obranný doskok byl tradičně katastrofální. Poprvé v celém zápase jsme se dostaly do vedení až 3 minuty před koncem utkání, kdY jsme jkonečně přitvrdily obranu a z toho přešly do rychlého protiútoku, díky čemuž jsme domácí tým zlomily. V koncovce se také výrazně projevilo to, že jsme do hry zapojily aktivně 10 hráček, kdežto domácí střídali minimálně a jejich hra se opírala hlavně o hru juniorské reprezentantky Jany Hausknechtové, které však díky zlepšené a agresivnější obraně ve druhém poločase viditelně docházely síly. V neděli jsme hrály na palubovce posledního týmu Pardubic, který letřos ještě nevyhrál. Domácí dokázaly držet poločas krok díky bojovnosti a tvrdosti, ve druhé části utkání se však již projevila naše větší kvalita a utkání nakonec skončilo 19-ti bodovým vítězstvím, když si zahrálo všech 11 hráček, které byly v nominaci. Zde se to dá zhodnotit pouze jako splnění povinnosti. OSK Olomouc - USK Praha 75:81 (22:16, 17:19, 23:23, 13:23) Střelci: Vyoralová Terka 20, Elhotová Kája 16, Běhalová Domča 12, Plačková Aneta 10, Gotthardtová Pája 8, Pudláková Renďa 7, Kozáková Lenka 4, Selucká Kamča 2, Žiláková Nikča 2 BK Plíska Pardubice - USK Praha 71 : 90 (21:19, 16:22, 18:22, 16:27) Střelci: Elhotová Kája 23, Vyoralová Terka 10, Selucká Kamča 10, Kozáková Lenka 10, Běhalová Domča 9, Plačková Aneta 8, žiláková Nikola 6, Jůzová Bára 6