31.1.2022
DL U19 odehrála první dvě utkání ve finálové skupině.

USK Praha B - BK Brandýs n.L. 79:53

Poprvé v letošním roce nastoupil náš tým k zápasům celostátní ligy U19. V sobotním zápase jsme doma hostili tým z Brandýsa nad Labem, se kterým máme letos bilanci 1:1. Po velmi vlažném a nepřesvědčivém výkonu v prvním poločase jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Po poločase jsme naší hru výrazně zlepšili a především agresivní obranou jsme zbytek zápasu ovládli.

USK Praha B - Tygři Prah 75:66

Velmi špatný vstup do utkání měl náš tým. Ač tým soupeře byl oslabený - přijel v 7 hráčkách, tak předváděl agresivní hru s kterou jsme se nedokázali vypořádat. Chybělo nám nasazení, chuť hrát basketbal. K tomu se přidalo neproměňování vyložených šancí z podkoše. Ve třetí čtvrtině jsme předvedli, že umíme bránit a odskočili soupeři až na 16 bodů. Bohužel čtvrtá čtvrtina se odehrával v duchu první poloviny zápasu.

Pro některé hráčky to byly první utkání od poloviny prosince - covid, karantény, zranění, odkládání zápasů zasáhly v našem týmu. O to více měla být o víkendu vidět chuť a radost ze hry.