1.8.2021
Dnešním dnem dohrála na olympijském turnaji skupina A. První a druhé postupové místo si zajistilo Španělsko, respektive Srbsko. Těmto týmům pomohly k postupu i dvě hráčky ZVVZ USK Praha, jmenovitě María Conde a Dragana Stanković.

Kanada – Španělsko 66:76 (13:23, 21:17, 13:20, 19:16)
Nurse 14, Achonwa 11, Amihere 10 – Ndour 20 (11 d.), Ouviňa 15 (7 a.), Torrens 12

Španělkám chvíli trvalo, než chytly herní rytmus. Ten se dostavil za stavu 13:11 v sedmé minutě. Pak už to byla jízda, která byla zakončená dvouciferným rozdílem po první desetiminutovce. Kanaďanky byly aktivní a podařilo se jim manko umazat, dokonce vyhrály druhou čtvrtinu. Jenže překlopit vedení na svou stranu se jim nepodařilo. Když po poločase Španělsko navýšilo bodový rozdíl o dalších sedm bodů, bylo po zápase. Kanada v posledním dějství jen kosmeticky upravila skóre. Španělky si tak díky výhře vybojovaly první místo ve skupině A. Do zápasu zasáhla i María Conde, bohužel se nezapsala do statistik.

Jižní Korea – Srbsko 61:65 (10:17, 14:15, 20:18, 17:15)
Park Ji-Hyun 17 (7 d.), Kim Dan-Bi 15 – Crvendakić 15 (7 d.), Krajišnik-Jovanović 14, Anderson 12, Brooks 11

Vítězství Srbek se zrodilo v první čtvrtině. Po pěti odehraných minutách vedly o 8 bodů. Za stavu 13:3 se Korejky probraly a zvýšily aktivitu na obou polovinách hřiště. Jenže zkušené Srbky odolaly náporu Asiatek a šly do sedmibodového vedení. Jelikož zbytek zápasu byl vyrovnaný, ukázal se tento rozdíl jako klíčový. Výhra o 4 body zajistila Srbkám druhé místo ve skupině a postup do vyřazovací části. Nově podepsaná hráčka ZVVZ USK Praha, Dragana Stanković, zapsala 8 bodů a 6 doskoků.