25
02

Los Renomia Final 4

V dnešních odpoledních hodinách se v sídle českého basketbalu losovalo semifinále Českého poháru – Renomia Final 4. Do něj se dostaly týmy ZVVZ USK Praha, KP Brno, Levhartice Chomutov a BLK Slavia Praha.
24
02

Finalistky Českého poháru

Jednoznačné vítězství na půdě Žabin Brno poslalo tým ZVVZ USK Praha do Final Four Českého poháru. V hale Rosnička nikdo nečekal tak ofenzivní smršť, jaké jsme byli svědkem. Nebývá zvykem, že v českém ženském basketu nastřílíte 70 bodů a stejně prohrajete o čtyřicet. Pojďme si říct, jak se postup do F4 zrodil.
24
02

Překvapivá složení finále 3PT Challenge

Semifinálovým kolem pokračoval turnaj v dovednostních soutěžích 3PT Challenge RENOMIA ŽBL. Do závěrečné čtveřice hráček, které se zúčastnily dovednostních soutěží v rámci úvodní tiskové konference ženské nejvyšší soutěže, se probojovaly hradecká Pamela Effangová, chomutovská Valentýnou Kadlecovou, ostravská Alena Bačová a Tereza Vyoralová z USK Praha.
22
02

ZVVZ USK Praha v Českém poháru

Vzhledem k epidemické situaci a přerušení všech amatérských sportovních soutěží už na podzim roku 2020 musel Výbor ČBF schválit nový systém soutěže, do které se zapojují jen profesionální týmy, tedy družstva RENOMIA ŽBL.
20
02

Základní část Renomia ŽBL je za námi

Základní část náročné sezony ženské ligy ukončil tým ZVVZ USK Praha zápasem proti KP Brno. Oba celky přitom v tabulce okupují nejvyšší příčky a dal se tedy očekávat kvalitní duel. Pro hosty by výhra znamenala udržení třetí pozice po základní části.
19
02

Známe semifinalistky 3PT Challenge

Druhým kolem pokračovala druhá dovednostní soutěž z úvodní tiskové konference RENOMIA ŽBL. Minulý týden jsme si v rámci prvního kola představili pravidla a ukázali jak předkolo play off, tak úvodní dvě čtvrtfinále. Prvními semifinalistkami se staly Alena Bačová z Ostravy a Tereza Vyoralová z USK Praha.
17
02

Ve Strakonicích o 106 bodů

V dohrávce 10. kola Renomia ženské basketbalové ligy se hráčky ZVVZ USK Praha vydaly do jižních Čech, konkrétně do Strakonic. Souboj týmů z různých pólů tabulky měl jednoznačný průběh. Čekalo se tedy jen na finální bodový rozdíl.
16
02

Za 120 dní vypukne ženský Eurobasket

Vítězové devíti skupin plus nejlepších pět týmů z druhých míst se přidá k dvojici pořádajících států a za 120 dní začne první basketbalový vrchol letošního roku. Tím druhým jsou olympijské hry.
13
02

Vezeme vítězství z Trutnova

Zápas na půdě Trutnova měl zajímavou zápletku. Ta se díky nařízení vlády odehrála mimo palubovku, když nebylo jasné, že ZVVZ USK Praha bude vůbec vpuštěna do „zakázané“ oblasti. Po splnění všech formálních záležitostí se nakonec 17. kolo Renomia ženské basketbalové ligy odehrálo.
12
02

Kdo zaútočí v soutěži trojkařek?

Druhou dovednostní soutěží, ve které se utkaly hráčky RENOMIA ŽBL v rámci úvodní tiskové konference, je střelba trojek neboli 3PT Shootout. Zástupkyně devíti ligových týmů se srovnaly do osmičlenného pavouka (osmý s devátým nasazeným týmem se znovu utkaly v předkole) a následně se šlo vyřazovacím způsobem až do finále. Úkolem pro hráčky bylo za čtyřicet sekund trefit co nejvíc z patnácti střel na třech stanovištích po pěti míčích. Úspěšná střela měla hodnotu jednoho bodu a poslední střela na stanovišti má hodnotu dvou bodů.

Nadcházející utkání

nejsou žádné zápasy

Výsledky

20.
úno
87
40
ZVVZ USK Praha
KP Brno
17.
úno
41
147
BK ST - U19 Chance
ZVVZ USK Praha

Tabulka

1.
ZVVZ USK Praha
36
2.
Sokol H. Králové
34
3.
Žabiny Brno
30
4.
KP Brno
30
5.
BLK Slavia Praha
28
6.
Levhartice Chomutov
25
7.
SBŠ Ostrava
24
8.
Loko Trutnov
21
9.
Slovanka
20
10.
BK ST - U19 Chance
19
11.
Fenerbahce (TUR)
11
12.
LDLC ASVEL Feminin (FRA)
10
13.
ZVVZ USK Praha (CZE)
9
14.
Arka Gdynia (POL)
6

Tréninky

Trenéři

Natália Hejková
Ivan Beneš
Pavel Kubálek
Matěj Halaj
Ladislav Burian
Milan Valcha
Pavel Říman
Vojtěch Havlas
Marek Kučera
Iveta Navrátilová
Viktor Smiljanić