Mládež USK

16/09

Starší žákyně U15

U 15 zahájily sezónu dvěma vítězstvími.
S novým týmem a pod novým vedením zahájily starší žákyně U15 novou sezónu a hned si přispaly dvě důležitá vítězství. sobota 15.9.2018 USK Praha : Sadská 76: 58 ( čtvrtiny: 19:12 22:15 21:16 14:15) Začátek utkání byl trošku rozpačitý, trošku nás překvapila agresivita a sebevědomí soupeře. Naštěstí nás podržela a „držela nad vodou“ Julie Nekolná, ostatní hráčky družstva se v tu chvíli teprve rozehřívaly a rozkoukávaly. Od druhé čtvrtiny už jsme více fungovaly jako tým při spolupráci v obraně i v útoku, což se ihned projevilo i ve skóre. Postupně jsme pak navyšovaly rozdíl v náš prospěch a zahrát si nakonec mohly všechny hráčky. Ne, že bychom neměly co zlepšovat! Soupeřky nás chvílemi vyučovaly v doskoku pod naším košem, protože stále sledujeme míč a neblokujeme hráčky, v obraně se objevilo několik „okýnek“, když dostatečně nepracovaly naše nohy při nájezdech soupeřek. Našlo se i několik zbrklých a pokažených přihrávek, které bohužel zabránily navýšit počet rychlých protiútoků, škoda! Musíme přidat v počtu rychlých protiútoků a doskoků v útoku, na naše možnosti jich zatím bylo málo, máme NAVÍC! Zapracovat zcela jistě musíme na SEBEVĚDOMÍ a agresivitě při nájezdech do koše, které zahajujeme velmi nadějně, ale nedokončíme dostatečně razantně a sebevědomě. Na druhé straně je jistě třeba ocenit několik velmi pěkných akcí přes pivoty, zejména „lobované“ přihrávky na Julču, kterou soupeřka bránila zepředu. Samozřejmě ale nejvýznamnější je skutečnost, že jsme zvítězily v prvním soutěžním utkání nad nepříjemným soupeřem s velkou jistotou a přehledem. Body: Nekolná 31,Petlanová 9, Seifertová a Kačírková 7,Kovářová 6,Krejčová 5, Štaflová a Petráková 4, Pajkrtová 3 Neděle: 16.9.2018 USK Praha : BSK Jičín 85:43 Čtvrtiny: 23:8 25:9 20:14 17:12 V sobotu soupeř „kousal“ v úvodu zápasu, v neděli s Jičínem to bylo vítězství způsobem „start – cíl“. Zejména v první čtvrtině utkání to byl solidní výkon. Aktivní obrana, rychlý protiútok, úspěšné zakončování pod košem. Ale varování a pokárání družstvu patřilo po polovině utkání!! Takto určitě NE! Přes varování, že pracujeme dál aktivně a soustředěně, přišlo několik ztracených míčů a laciných košů od soupeřek. To si nesmíme dovolit, obzvlášť v příštích utkáních proti silnějšímu soupeři. Po pár minutách „odpočinku“ ale trenérka družstvo opět srovnala a od té chvíle se již skóre posunovalo tím správným směrem. Nakonec zcela jistě potěší vysoké vítězství, ale musíme pracovat dál! Body: Nekolná 33 b. (TH 9/7), Pajkrtová 12 b. (TH 3/0), Štaflová 8 b., Krejčová 8 b., Kozáková 7 b. (1 trojka, T 2/2), Petráková 6 b., Petlanová 4 b., Seifertová 4 b., Kačírková 3 b. (TH 4/1), Schneider, Kučerová a Kovářová 0 b.
31/08

Nejmladší minižákyně U11

Letní soustředění U11+přípravka
Letní soustředění U11 a přípravka - Dobřichovice 2018
31/08

Přípravka

Basketbalové přípravky startují v září
Chceš poznat nový sport? Chceš poznat nové kamarády? Chceš strávit hezké chvíle v prima kolektivu? Chceš být novou Kateřinou Elhotovou? Přijď vyzkoušet basketbal do našich přípravek a my ti ukážeme, jak hrát basketbal. Tréninky začínají již od září. Můžeš přijít a trénink si vyzkoušet.

FOTOGALERIE

27/05

Mladší žákyně U14

Vosa Cup
29/04

Mladší žákyně U14

Mistrovství ČR ve Strakonicích
24/04

Starší minižákyně U13

Poslední PP U13

 

 

 

AktualityZobrazit vše

18/09
Diplomat Cup 2018
Hráčky ZVVZ USK Praha mají před sebou první přípravný turnaj, který se odehraje 21. – 22. 9. 2018 na Slovensku v Piešťanech. Na turnaji se představí hned dva české týmy. Společně s USK Praha zde bude i český eurocupový tým KP Brno.
15/09
První přípravný zápas proti Šoproni
Basketbalistky ZVVZ USK Praha dnes sehrály svůj první mezinárodní přípravný zápas proti Šoproni. Tým Šoproně skončil v loňské euroligové sezóně na druhém místě. Původně týmy měly odehrát dvě utkání, ale Šoproň se potýká s marodkou a tak se dohodlo pouze sobotní utkání.
13/09
Pozor změna: Páteční utkání se Šoproní je zrušeno
Dnes tým ZVVZ USK Praha obržel telefonát ze Šoproně s informací, že páteční utkání se neodehraje z důvodu zdravotních problémů soupeřek. Sobotní utkání se odehraje od 16.00 ve Sportovní hale Královka.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

U 15 zahájily sezónu dvěma vítězstvími.

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio peakshop.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA